Wyjątkowa trudność przy pielęgnacji cery mieszanej polega przede wszystkim na tym, że obszar skóry suchej ma inne wymagania niż obszar cery tłustej - a cera mieszana je łączy.

Data dodania: 2010-08-24

Wyświetleń: 1965

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Cera mieszana - charakterystyka
Cera mieszana charakteryzuje się tym, że łączy w sobie cechy skóry suchej i skóry tłustej. Partie cery tłustej układają się w literę T i obejmują czoło, nos, brodę. W tym obszarze skóra przetłuszcza się i błyszczy, ma rozszerzone pory, oraz pojawiają się na niej krosty. Pozostała część twarzy ma właściwości cery suchej, jest gładka i z tendencjami do łuszczenia się.


Pielęgnacja cery mieszanej - kosmetyki naturalne

Trudność w pielęgnacji cery mieszanej polega przede wszystkim na tym, że obszar suchej skóry ma inne wymagania niż obszar cery tłustej. Na szczęście są na rynku kosmetyki dedykowane specjalnie dla tego typu cery, które inteligentnie dopasowują się do potrzeb poszczególnych partii skóry.

Ważne jest oczyszczanie twarzy
Przy pielęgnacji cery mieszanej bardzo ważne jest odpowiednie oczyszczanie twarzy. Do mycia dobrze jest używać specjalnego płynu bez mydła lub żelu oczyszczającego. Szczególnie polecane są środki do mycia twarzy, które zawierają wyciąg z ogórka, składniki ziołowe lub minerały morskie.

Składniki naturalne: ogórek, limonka
Dla cery mieszanej dobrą propozycją kosmetyków są takie preparaty, które zawierają składniki naturalne, jak ogórek, czy limonka. Mają one działanie matująco – normalizujące, co dobrze wpływa na cerę mieszaną i niweluje błyszczenie się jej tłustych partii. Dodatkowo zwężają i zamykają pory, co zapobiega powstawaniu wyprysków i intensywnie nawilża skórę.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena