Jeżeli nie nadążasz za ewolucją języka, slang młodzieżowy i mowa potoczna jest dla Ciebie niezrozumiała i przysparza problemów, być może wreszcie znalazł się sposób, by poradzić sobie z tym problemem. Internetowe słowniki slangu pomogą Ci zrozumieć wyrażenia, które do dziś były zagadką.

Data dodania: 2007-09-14

Wyświetleń: 7777

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Słowniki i encyklopedie znane są od wieków. Gromadzą definicje i pozwalają zrozumieć to z czym stykamy się po raz pierwszy. W dzisiejszych czasach oficjalne słowniki naukowe nie są w stanie wyjaśnić nam znaczenia wszystkich stosowanych szczególnie przez młodzież słów, zwrotów i wyrażeń. Niezbędny jest słownik ogólnodostępny, tworzony z dnia na dzień, gdyż w ten właśnie sposób, dzień po dniu powstają nowe zwroty. Szczególnie śród młodzieży i w internecie rodzą się terminy, których znaczenie czasem wręcz ciężko odgadnąć.

Internetowy słownik slangu młodzieżowego pozwala być na bieżąco w kwestii słownictwa. Tylko taka forma ma w dzisiejszych czasach możliwość bycia na czasie. Tworzony przez internautów, czyli nas wszystkich, słownik uzupełniany jest bez przerwy. Dostęp do niego ma każdy, dzięki czemu zawiera definicje zwrotów używanych we wszystkich grupach młodzieżowych czy to związanych z daną muzyką np. hip-hop, czy też ze sportem, internetem czy każdą inną formą integracji. Internetowy słownik slangu to szybki sposób na znalezienie odpowiedzi na pytanie, które coraz częściej zdarza się nam zadawać - "Co oznacza to słowo?".

Słownik pozwala także na poznanie ciekawych zwrotów, które później można "zaszczepić" w swoim towarzystwie. Pomaga to wzbogacić język, postawić na swą odrębność. Daje także możliwość zabłyśnięcia wśród znajomych ciekawym tekstem. Kolejny plus to to, iż w każdej chwili i Ty drogi czytelniku możesz podzielić się z całym światem swymi ulubionymi, stosowanymi w Twym najbliższym gronie terminami. Dodaj teraz własną definicję do słownika slangu.

Słownik slangu młodzieżowego i internetowego to szybki i łatwy sposób na poznanie naszego wciąż ewoluującego języka. Czasem warto zajrzeć na chwilkę tylko po to, by zorientować się, jak ciekawe i dowcipne mogą być niektóre definicje. Nie szukaj wyjaśnień w grubych tomach słowników języka polskiego. Wystarczy, że skorzystasz z internetowego słownika slangu, a prawdopodobnie odnajdziesz to czego szukasz.
Licencja: Creative Commons