Już we wrześniu poznamy najciekawszy w Europie Środkowo-Wschodniej pomysł na biznes internetowy. Jego autor lub autorzy – zwycięzcy konkursu „Start with e-nnovation”, organizowanego przez Grupę Allegro – otrzymają 10 000 euro na rozwój swojego projektu oraz pomoc w jego realizacji i promocji.

Data dodania: 2010-07-28

Wyświetleń: 1462

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Konkurs skierowany jest do osób, które mają pomysł na e-biznes – innowacyjny serwis, firmę internetową, nową funkcjonalność – czyli wszystko, co może zrewolucjonizować Internet.  Mogą wziąć w nim udział innowatorzy z Polski, ale także z Rosji, Węgier, Czech, Ukrainy i pozostałych krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

– Aby zgłosić pomysł wystarczy do 16 sierpnia 2010 przesłać opis projektu i jego krótką prezentację – mówi Magdalena Krukowska z Zespołu PR Grupy Allegro.  –  Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń międzynarodowe jury do 30 sierpnia wybierze pięciu finalistów, których pomysły mają największy potencjał – dodaje.

Zwycięzcy pierwszego etapu będą mogli przedstawić swój projekt blogerom, przedsiębiorcom i osobom związanym z e-biznesem z całego świata, którzy spotkają się we wrześniu w Poznaniu na konferencji „e-nnovation – e-commerce w Europie Centralnej”. Po prezentacji jury wyłoni najlepszy w Europie Środkowo-Wschodniej pomysł na biznes internetowy i nagrodzi zwycięzcę.
Oceniane będą:

* innowacyjność pomysłu,
* szanse i możliwości wdrożenia projektu na rynku IT,
* potencjalne korzyści płynące z rozwijania przedsięwzięcia.

W jury zasiadają eksperci w dziedzinie nowych przedsięwzięć internetowych oraz inwestycji venture capital m.in. Radosław Sobolewski związany z IAB Europe oraz Nikos Anagnostou z Grecji – dwukrotny zwycięzca Athens Startup Weekend.

Zgłoszenia przyjmowane są poprzez formularz na stronie http://e-nnovation.pl/zglos-projekt/
Więcej informacji na stronie http://e-nnovation.pl/o-konkursie.

E-nnovation to największe w Europie Środkowo-Wschodniej spotkanie specjalistów biznesu internetowego. Na konferencję, organizowaną przez Grupę Allegro, która odbędzie się w Poznaniu w dniach 23-24 września 2010 roku, przyjadą znani przedsiębiorcy, blogerzy i menedżerowie z Europy i świata. Podczas spotkania analizowane będą ostatnie trendy i nowości w handlu internetowym na świecie. Uczestnicy przyjrzą się działalności światowych liderów tej branży oraz strategiom budowania i prowadzenia nowoczesnych projektów w różnych częściach globu. Podczas konferencji nie zabraknie analizy największych sukcesów i porażek w e-biznesie, prezentacji najnowszych technologii i rozwiązań pozwalających na zwiększenie sprzedaży. Część dyskusji poświęcona będzie również kierunkom rozwoju handlu internetowego i jego specyfice w różnych krajach.

Organizatorem konkursu „Start with e-nnovation” oraz konferencji  „e-nnovation – e-commerce w Europie Centralnej” jest Grupa Allegro, do której należy platforma handlowa Allegro i 69 innych serwisów w 15 krajach, głównie w Europie Środkowo-Wschodniej m.in.: na Ukrainie, Białorusi, Słowacji oraz w Czechach, Kazachstanie, Rumunii, Bułgarii, Rosji i Węgrzech. Od marca 2008 roku Grupa Allegro stanowi część międzynarodowego koncernu Naspers.

Partnerem strategicznym konferencji jest mBank. Partnerami merytorycznymi są: Poznań – miasto know-how, stowarzyszenia IAB Polska i PMI Poland Chapter oraz serwis Pit.pl. Patronem medialnym jest Bankier.pl.

Dodatkowych informacji udziela:
Adrian Łaźniewski
PR Manager
dotPR
kom. 601 555 986
e-mail: [email protected]

Licencja: Creative Commons