Idealne wakacje - przynajmniej według częstości zadawanych w czerwcu przez użytkowników internetowej wyszukiwarki ofert turystycznych Qtravel.pl pytań - to wypoczynek w Turcji, w Bodrum. Obowiązkowo z aquaparkiem jako podstawową atrakcją dla najmłodszych.

Data dodania: 2010-07-22

Wyświetleń: 2373

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kierunek - Turcja


- Polacy, jeśli chodzi o główne kierunki planowanych kierunków wakacyjnych wojaży, nie odbiegają od innych Europejczyków. Szukamy tradycyjnych kierunków - chcemy wypoczywać w Turcji, Egipcie oraz Grecji i Chorwacji. To właśnie o oferty w tych czterech krajach najczęściej pytają użytkownicy naszej wyszukiwarki - mówi Agnieszka Grygiel, Dyrektor Sprzedaży i Rozwoju Qtravel.pl. - Odbiciem listy krajów jest zestawienie „ulubionych" kurortów - tureckie Bodrum, Ölüdeniz i Alanya czy egipskie Sharm el-Szejk i Hurgada to najczęściej poszukiwane miejsca na planowany wypoczynek. Nie poszukujemy zbyt często niekonwencjonalnych wakacji, w nietypowych miejscach. Chcemy po prostu z dziećmi lub sami odpocząć w dobrych warunkach, w znanych i sprawdzonych ośrodkach turystycznych - dodaje Agnieszka Grygiel .

Wakacji w Turcji dotyczy niemal 15 procent zapytań kierowanych do wyszukiwarki Qtravel.pl, o możliwości wypoczynku w Grecji w czerwcu 2010 roku pytało 9,4 procent użytkowników Qtravel.pl (na konto Hellady dopisujemy chętnych na wypoczynek na Krecie - 3,1 procent zapytań - czy Rodos - 1,7 proc.). Następny w rankingu popularności Egipt to już tylko niecałe 9 procent zapytań, czwarta w rankingu Chorwacja - zaledwie 3,5 procent. O wypoczynek w słonecznej Hiszpanii pyta już zaledwie jeden na dwudziestu pięciu użytkowników Qtravel.pl.

- Zaskoczeniem dla nas było to, że uchodząca przez wiele lat za standardowe miejsce wakacyjnego wypoczynku Tunezja, nie cieszy się w tym roku popularnością. O ofertę turystyczną w tym kraju pyta zaledwie 1,5 procent naszych użytkowników, tyle samo co o wypoczynek w Bułgarii - mówi Agnieszka Grygiel . - Rośnie za to - choć nadal jest niewielki - udział zapytań w miejscach z perspektywy Polski mocno egzotycznych, coraz więcej osób zadaje pytania o imprezy turystyczne w Chinach czy na Malediwach - uzupełnia Agnieszka Grygiel.


Aquapark i rafa koralowa


Dla osób poszukujących atrakcyjnej formy wakacyjnego wypoczynku ważne jest nie tylko miejsce, ale również dodatkowe atrakcje. W przypadku sporej części wczasowiczów właśnie one decydują o wyborze konkretnej oferty - szczególnie osoby z dziećmi starają się tak zaplanować wypoczynek, by ich pociechy mogły korzystać z wielu atrakcyjnych dla nich rozrywek. Na dodatkowe elementy ofert turystycznych zwracają również uwagę miłośnicy aktywnego spędzania czasu.

Jakich urozmaiceń wakacyjnych wyjazdów szukają użytkownicy Qtravel.pl? W pierwszej dziesiątce wyszukiwanych dodatkowych atrakcji związanych z imprezami turystycznymi te związane z dziećmi oraz aktywnym wypoczynkiem dzielą się niemal po połowie.

- Na pierwszym miejscu znalazły się aquaparki, czyli ulubione miejsca zabaw zarówno dzieci jak i wielu dorosłych. Ale poszukiwane są również oferty z możliwością zwiedzania raf koralowych, rejsami, zwiedzaniem czy grą w golfa - wyjaśnia Agnieszka Grygiel . - Wyszukiwane są także oferty obejmujące rozrywki kierowane do dzieci - z możliwością korzystania z brodzików, zjeżdżalni lub specjalnie zaplanowanych dla najmłodszych zajęć, czyli animacji - dodaje Agnieszka Grygiel.
Wśród najpopularniejszych atrakcji znalazły się oczywiście te najczęściej kojarzone z wakacyjnym wypoczynkiem - jak basen oraz plaża.


Po wyborze miejsca i atrakcji pora zdecydować się na środek transportu - do wybranego kurortu w Turcji, Grecji czy Egipcie najczęściej chcielibyśmy dotrzeć samolotem. Transport lotniczy praktycznie deklasuje inne środki komunikacji. Użytkownicy Qtravel.pl stawiają na szybkość i wygodę - samolot jest więc oczywistym wyborem.

Licencja: Creative Commons