Ponieważ linux jest systemem o otwartym i łatwo dostępnym kodzie źródłowym równie prosta do zdobycia jest dokumentacja do niego pozwalająca na poszerzanie wiadomości osób zajmujących się usługami takimi jak administracja linux przy użyciu dowolnej dystrybucji lub wyłącznie plików źródłowych.

Data dodania: 2010-07-18

Wyświetleń: 3016

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Aby maszyna którą nazywamy serwerem mogła funkcjonować w sposób bezbłędny musi być uzbrojony w system operacyjny, który będzie zapewniał bezawaryjność a jak dobrze każdy wie takim systemem jest właśnie Linux którego cel istnienia to nie wyłącznie potężne serwery lecz też pecety biurkowe. Wszelkie strony www, bez względu czy jest to zwykła wizytówka czy spory CSM a przypuszczalnie ostatnio bardzo chętnie kupowane sklepy e-commerce, wszystkie z tych stron są zamieszczone na wydajnych komputerach trwale podłączonych do sieci nazywanych serwerami. Dość znaczna ilość obywateli Polski posiada już w domu lub pracy dostęp do sieci internetu który dostarczany jest do użytkowników przez firmy począwszy od nieznacznych osiedlowych usługodawców a skończywszy na dużych przedsiębiorstwach.

Żeby odpowiednio wykonywać robotę którą jest administracja linux należy mieć świadomość wielu czynników i aspektów, które mają wpływ na ustabilizowane działanie tego wyśmienitego systemu operacyjnego. Należy wiedzieć jak te parametry ustawić tak, ażeby system operacyjny robił jak najlepszy użytek z dostępnych mu zasobów. Obecnie nie łatwo jest sobie wyobrazić sytuację w której któraś firma niema szerokopasmowego dostępu do globalnej sieci internet a także nie podkreśla własnej obecności na rynku przez taką czy inną formę reklamy lub pokazanie oferty w internecie. Mnóstwo przedsiebiorstw nie wiem że system operacyjny jakim jest linux umożliwia znaczące zredukowanie nakładów i cen przez usługę administracja linux, która zapewni im szybką, bezproblemową i ustabilizowaną pracę a jednocześnie sprawi iż nakład na zakup systemu operacyjnego stanie się nieznaczący a opłaty za administrację linuxem są małe.Niskie koszta są wynikiem sprawnej organizacji obowiązków które wolno wykonywać zdalnie co pozwala na obniżenie kosztów niezbędnych na utrzymanie stacjonarnego pracownika. Posiadając wieloletnie doświadczenie w administracja serwerami wiemy, że poza bardzo dobrymi cechami jakie ma system linux i jego dowiedzioną stablinością jest koszt jego kupna, który jest bliski zeru, dlatego że można go pobrać z wielu różnych stron www które zawierają odnośniki do niego a jedynym kosztem jaki trzeba ponieść jest pensja pracownika lub wynagrodznie spółki która świadczy usługi administracja linux. Multum korporacji nie zdaje sobie sprawy, iż istnieje alternatywny wybór dla nie tanich systemów operacyjnych powszechnie wykorzystywanych w komputerach jakie stoją na biurkach w każdym przedsiębiorstwie i w konsekwencji tworzą koszty nie jest to wyłącznie powiązane z zakupem ale również związane z opłaceniem człowieka odpowiedzialnego za rozwiązywanie powstałych problemów ale również za bieżące prace które muszą się odbywać w bezpośrednim kontakcie ze sprzętem.

Działający serwer poza ogromnie skutecznym systemem operacyjnym wymaga kontroli i opieki ze strony osoby lub też firmy dostarczającej usługi dla posiadacza serwera o nazwie administracja linux i bez wątpienia usiłuje tą usługę wykonywać bardzo dobrze a jest to tym więcej oczywiste poniważ osoby pracujące na owym systemie operacyjnym są też pasjonatami którzy bardzo często z przyjemnością sporo własnego czasu pozytkują na zgłębianie tajemnic tego wyśmienitego systemu. Dobry administrator linux powinien być świadom, iż różnorakie usługi działające na sprzęcie mogą posiadać różnorodny wpływ na działanie  serwera i wielokrotnie wymagane jest oddzielenie niektórych punktów systemu operacyjnego aby przypuszczalna dysfunkcja w jednym z programów nie miała tak dużego wpływu na funkcjonowanie innych witryn i żeby ich funkcjonowanie mogło być niezakłócone.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena