Jeżeli zdecydujesz się na kolokacje, to twój serwer będzie w dobrych rękach. Skorzystasz z lat doświadczenia personelu obsługującego centrum danych oraz fachowego i nieprzerwanego wsparcia technicznego.

Data dodania: 2010-07-17

Wyświetleń: 1895

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Uzyskasz dostęp do najbardziej niezawodnych i najszybszych sieci szkieletowych na świecie. Umieszczenie swojego serwera (maszyny) w takim miejscu jak profesjonalna serwerownia pozwoli ci wyeliminować koszty, które musiałbyś ponieść na zakup specjalistycznego sprzętu takiego jak generatory i zasilacze awaryjne UPS - korzystanie z nich jest wliczone w cenę kolokacji. W celu wybrania najlepszego dostawcy usług kolokacyjnych możesz skorzystać z Internetu, dzięki któremu porównasz setki ofert. Personel profesjonalnego centrum danych zaoferuje ci pełne wsparcie techniczne w skład którego wchodzi zarówna instalacja i konfiguracja systemu operacyjnego, ale też tak proste sprawy jak zrestartowanie serwera.


Możesz zamówić kolokacje poprzez pośredników, którzy tylko wynajmują racki od centrów danych, lub możesz bezpośrednio wynająć powierzchnię dla twojego serwera u właściciela serwerowni. Inny sprzęt taki jak sprzęt sieciowy i magazyny danych także może zostać kolokowany. Kolokacja ma wiele zalet, które czynią ją lepszym rozwiązaniem niż hosting dedykowany. Na przykład jeżeli kolokujesz swój serwer to prawdopodobnie otrzymasz lepsze podłączenie do Internetu, niż gdybyś zdecydował się na hosting dedykowany. Ponadto w wypadku kolokacji często jakość oferowanego wsparcia technicznego jest wyższa. Jedną z najważniejszych zalet jest też fakt, że w przypadku kolokacji posiadasz swój serwer na własność, a nie tylko go wynajmujesz, jak to ma miejsce w przypadku hostingu dedykowanego.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena