Troska o środowisko naturalne jest ważnym elementem polityki CSR, na który zwracają uwagę konsumenci. Program Przejrzysta Kropla d2w® to dobry przykład zarządzania jakością ekologicznych produktów z tworzyw sztucznych ulegających oksy-biodegradacji.

Data dodania: 2010-07-01

Wyświetleń: 1907

Przedrukowań: 1

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Rośnie popularność idei biznesu odpowiedzialnego społecznie

Przedsiębiorstwa coraz częściej przyjmują strategie uwzględniające społeczne, etyczne i ekologiczne aspekty działalności gospodarczej. W ten sposób firmy nie tylko dbają o swój wizerunek, lecz przede wszystkim przyczyniają się do ograniczenia negatywnych skutków swojej działalności względem środowiska, pracowników i kontrahentów. Przedsiębiorcy prowadząc odpowiedzialny społecznie biznes angażują się w akcje charytatywne, inwestują w rozwój pracowników, działają na rzecz lokalnej społeczności, prowadzą rzetelną komunikację ze swoimi partnerami.

Ekologia w CSR

Działania na rzecz ekologii wśród firm komunikujących troskę o środowisko naturalne można podzielić na dwie grupy. Pierwsza z nich nie jest związana z ofertą firmy i skupia się na organizowaniu kampanii mobilizujących do działań na rzecz ekologii. Druga grupa to przedsiębiorstwa oferujące produkty ekologiczne lub pochodzenia naturalnego, których ekologiczność często potwierdzona jest odpowiednimi certyfikatami. Przykładem certyfikatu świadczącego o pozytywnym wpływie na środowisko naturalne jest certyfikat przyznawany uczestnikom programu Przejrzysta Kropla d2w®. Założeniem programu jest stała kontrola jakości oksy-biodegradowalnych tworzyw sztucznych, które ulegają samodegradacji w środowisku naturalnym.

Certyfikat Przejrzysta Kropla d2w®

Prowadzenie biznesu w sposób odpowiedzialny nie stanowi kosztu lecz jest inwestycją w dobre relacje z otoczeniem i pracownikami firmy. Polityka CSR to nie tylko działania, ale także filozofia prowadzenia biznesu. Uczestnicy programu Przejrzysta Kropla d2w® oferują produkty wspierające gospodarkę odpadami. Aby uzyskać certyfikat, przedsiębiorcy zobowiązani są do przekazania produktów do badań w celu sprawdzenia jakości ich wykonania, zgodności z wytycznymi do produkcji oraz właściwego oznakowania oksy-biodegradowalnych tworzyw sztucznych.

 

* CSR - społeczna odpowiedzialność biznesu, koncepcja według której przedsiębiorstwa w swojej działalności dobrowolnie uwzględniają interesy społeczne i ochronę środowiska.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena