Jak to jest, że każdy z nas ma najlepszy produkt na rynku? Już odpowiadam - wszędzie gdziekolwiek pójdziemy usłyszymy...to co chcielibyśmy usłyszeć. Wszędzie dowiemy się, że instytucja z którą prowadzimy rozmowę jest w czołówce, a produkt o którym rozmawiamy lideruje pod względem popytu.

Data dodania: 2010-06-30

Wyświetleń: 1700

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ludzie często postępują zgodnie z myślą - "Skoro tylu ludzi to "bierze", to my też weźmiemy". Ok., może to naprawdę dobry produkt, ale czy dla tych wszystkich ludzi? Czy i dla mnie lub dla Ciebie będzie on odpowiedni? Tego nie wiesz ani Ty, ani tym bardziej kompetentna osoba z którą rozmawiasz. Czemu? Być może nie jesteś biegły w "tych klockach", natomiast Twój rozmówca nie zna ani Ciebie, ani Twoich potrzeb, ani już tym bardziej Twoich możliwości - on tylko zna produkt i sztukę przekonywania do zakupu. Spotkałem się kiedyś z "idealnym" wprost doradztwem pana z "pewnej firmy".

Po jego pytaniu - ile Państwo zarabiacie? - i uzyskanej odpowiedzi - stwierdził - będziemy sobie oszczędzać X kwotę (tutaj padła suma pieniędzy). Jako uzasadnienie (jego niedoszłym klientom wydawała się zbyt wygórowana) rzucił tylko zdaniem - że na Zachodzie tyle właśnie się odkłada przy takich zarobkach. Sam sobie odpowiedz czy takiego doradztwa oczekujesz? Pan ten - jak widać - jest bardzo biegły w sytuacji ludzi na Zachodzie - zapomniał jednak, że ma do czynienia z konkretną rodziną X, a nie jakimiś ludźmi z Europy Zachodniej. Najważniejszym kryterium przy wyborze konkretnego produktu dla Ciebie jesteś Ty sam. Co przez to rozumiem? Trzeba przede wszystkim ROZMAWIAĆ ze sobą. Przecież każdy z nas jest innym człowiekiem, tak więc trzeba na wszystko patrzeć przez pryzmat konkretnej osoby.

Nikt z nas nie ma takich samych marzeń i celów - chociaż być może podobne. U każdego z nas jest inna sytuacja, ma inne możliwości oraz być może posiada już pewne produkty. Przykładowo - jak można komuś zaproponować ubezpieczenie autocasco znając jedynie markę samochodu? Może samochód nie jest już warty opłacania tej polisy, a właściciel nie ma żadnych zniżek, może ma już OC z dodatkowym ubezpieczeniem w razie kradzieży czy uszkodzenia auta? Najlepszy produkt DLA CIEBIE to taki, który jest dopasowany właśnie do Ciebie, który odpowiada za to, abyś osiągnął to co TY chcesz, by pokrywał się i uzupełniał to co już masz, i wreszcie by po prostu CIEBIE było na niego stać. Pamiętaj o tym. Do tego wszystkiego służy przeprowadzona przeze mnie analiza finanowa. To wymaga indywidualnego podejścia do Ciebie, a to wiąże się z czasem poświęconym Tobie.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena