Przyzwyczajenia i przyjęte normy społeczne zamykają marzenia o własnym domu w czterech ścianach. Jednak nowoczesny dom wcale nie musi podlegać temu, jakby się wydawało, koniecznemu warunkowi.

Data dodania: 2010-06-30

Wyświetleń: 7047

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Technika idzie do przodu, dzięki czemu możliwa jest realizacja różnych, niestandardowych pomysłów. Dodatkowo firmy budowlane coraz częściej nie maja problemów z realizowaniem nieszablonowych projektów z wyobraźni.

 

Czy myśleliście kiedyś, jak to by było mieszkać w okrągłym domu? Mogę się założyć, że niektórym nigdy nie przemknęło to przez myśl, a szkoda, bo dom w kształcie kopuły naprawdę ma swoje zalety i nie chodzi tu wcale o chęć wyróżniania się w okolicy.

 

Kula to doskonały kształt. Harmonijny, relaksujący i budzący pokłady energii. Zwolennicy sferycznych kształtów domów twierdzą, że te na planie prostokąta ograniczają człowieka i negatywnie wpływają na psychikę. Powodują zaniepokojenie i zmęczenie. Tego nie da się jednak udowodnić. A większość uzna to wręcz za mowę szaleńca.

 

Dlatego teraz przedstawię bardziej praktyczne argumenty:

 

- kopuła to idealny sposób na tani dom, jego koszty są nawet 30 procent mniejsze niż w standardowym rozwiązaniu – nie ma potrzeby budowania dachu, montowania rynien, ściany mogą być cieńsze,

- jeśli chcemy mieć ciepły dom, postawmy go na kole – korzystny bilans cieplny gwarantowany,

- okrągłe domy są niezwykle wytrzymałe – do tego stopnia, że deweloperzy dają na nie kilkusetletnią gwarancję,

- pozwalają na oryginalną aranżację wnętrza i realizację pomysłów nierealnych w domach tradycyjnych,

 

Jak zbudować dom na planie koła? Nie ma przecież rzeczy niemożliwych. Najpierw załatwić trzeba wszystkie niezbędne formalności, a potem ruszyć z budową. Metod stawiania kopuł jest wiele, więc można wybrać tę, która najbardziej nam odpowiada. Potem wystarczy tylko wyjść ze stanu surowego i się wprowadzić.

 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena