Sale konferencyjne w hotelach generują całkiem spore zyski w skali roku. W Polsce posiadamy też takie obiekty hotelowe, które utrzymują się tylko i wyłącznie za sprawą posiadania pięknych sal konferencyjnych, gdyż ruch „zwykły" turystyczny jest znikomy.

Data dodania: 2010-06-02

Wyświetleń: 5635

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Posiadanie powierzchni konferencyjnych to dobry pomysł na biznes - dlaczego? Ponieważ zdecydowana większość organizacji, firm, czy uczelni wyższych organizuje te spotkania informacyjne, czy biznesowe przynajmniej raz w roku. W związku, z czym poszukiwane są odpowiednie miejsca na wydarzenia, dodatkowo z odpowiednim menu i bazą noclegową.

Hotelarze już dawno wyczuli, że świat konferencji może być dla nich kluczowym źródłem dochodu, dlatego ochoczo zabrali się za dostosowanie swoich hoteli na potrzeby konferencyjne.

W całej Polsce powstało mnóstwo mniejszych i większych sal konferencyjnych, przykładowo i przekrojowo od 20 do 2000 uczestników. Hotele przodujące w tym temacie posiadają nawet kilka sal konferencyjnych w swojej strukturze.

Często sale konferencyjne otrzymują ciekawe nazwy, które jednocześnie mają ułatwić zamawiającemu wybór, jednocześnie informując o układzie przestrzennym danej sali . I tak, standardowo możemy wyróżnić układ: szkolny, teatralny, podkowa, czy bankietowy. Natomiast stawiając na specyfikę i nastrój sali możemy wybierać spośród bardzo bogatego wachlarza ofert.

Do ciekawszych nazw sal konferencyjnych możemy zaliczyć sale: Kominowe, Capitol, Olimp, Turkusowa, Kryształowa, Wiosenna, czy Zimowa. Nazwy sal konferencyjnych często związane są z wystrojem wnętrza, z kolorem ścian, czy lokalizacją.

Ciekawe nazewnictwo zaproponował swoim klientom Hotel Sheraton Warszawa, który do dyspozycji użytkowników oddał cały szereg sal, między innymi: Amsterdam room, Athens room, Brussels room, London room, Lisbon room, Paris room, Rome room, Sofia room, Vienna room, czy Warsaw room.

Nie ma co ukrywać, klienci dokonując wyboru sali konferencyjnej często kierują się nie tylko jej odpowiednim wyposażeniem i lokalizacją, ale także ciekawą i przykuwającą uwagę nazwą.

Chcesz poznać kilka powodów, dla których warto organizować spotkania biznesowe w salach konferencyjnych w hotelach? Zapoznaj się z artykułem "sale konferencyjne w hotelach".


M-S-M

Licencja: Creative Commons
2 Ocena