Każdy z nas chciałby szybko oraz bezproblemowo pomnażać swoje środki finansowe. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że nie jest to wcale takie trudne. Konta oszczędnościowe i lokaty terminowe dają możliwość bezpiecznego zarabiania.

Data dodania: 2010-05-21

Wyświetleń: 2190

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Nie musimy martwić się o nasze pieniądze, gdyż w przyszłości, zgodnie z zawartą umową, otrzymamy zdeponowany wcześniej wkład, a dodatkowo naliczone zostaną odsetki. Ryzyko nie wchodzi w tym przypadku w grę. Lokaty terminowe czy konta oszczędnościowe to pewny zysk, gwarantowany przez rzetelne instytucje finansowe. Z ich pomocą nasz kapitał wypracuje dla nas dodatkowe środki.

Lokaty terminowe oraz konta oszczędnościowe - dwa sposoby na zarabianie

Co prawda lokaty terminowe i konta oszczędnościowe rządzą się odmiennymi zasadami, ale oba te instrumenty są bezpieczne i umożliwiają pomnażanie środków finansowych. Jest to dobry sposób na aktywne oszczędzanie. Dlaczego? Ponieważ usługobiorca przekazuje swoje środki danej instytucji. W tym czasie pieniądze nie leżą bezczynnie w domu, lecz same na siebie pracują, a klient jednocześnie zarabia i oszczędza. Na tym jakże prostym oraz efektywnym pomyśle opierają się zarówno konta oszczędnościowe, a także lokaty terminowe.

Konta oszczędnościowe, a lokaty terminowe – różnica tkwi w umowach

Wiadomo już, że konta oszczędnościowe i lokaty terminowe przynoszą klientowi zysk, wynikający z precyzyjnie określonego oprocentowania. Na czym jednak polegają różnice między tymi dwiema usługami? Lokaty terminowe to wkłady finansowe dokonywane na czas określony w umowie, przy czym kapitał powierzony w ten sposób bankowi zostaje chwilowo zamrożony. Jeśli chodzi o konta oszczędnościowe, to klient może wpłacać oraz wypłacać swoje środki finansowe w każdym momencie. Jest to możliwie dzięki temu, że usługa ta funkcjonuje tak jak tradycyjne konto bankowe, a dodatkowo pozwala cieszyć się wysokim oprocentowaniem. Decydując się na konta oszczędnościowe, czy lokaty terminowe powinniśmy przede wszystkim kierować się wysokością oferowanego oprocentowania, ale także zastanowić się, czy będziemy mogli pozwolić sobie na chwilowe zamrożenie naszych funduszy.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena