Jakie deski tarasowe użyć - chcesz wiedzieć więcej? Nic nie wiesz na ten temat? Brzmi obco? A może po prostu Cię to ciekawi? Nie marnuj czasu, tylko przeczytaj ten artykuł!

Data dodania: 2010-05-19

Wyświetleń: 2477

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Nadchodzi piękna wiosna, upalne lato i słoneczna jesień. Każdy piękny dzień chcielibyśmy spędzać na powietrzu. W parku, spacerując, na basenie, w swoim własnym ogródku, albo na tarasie. Chciałbyś zbudować lub urządzić drewniany taras? Chcesz wiedzieć jakie drewno jest najlepsze? Przeczytaj koniecznie ten tekst.


Ostatnio coraz bardziej popularne są drewniane tarasy. Drewno tarasowe to materiał, z którego drewniane tarasy najczęściej powstają. Już sam fakt, że taras wykonany jest z drewna, nadaje mu odpowiedniego klimatu i wyglądu. Jeżeli ponadto elementy wykończenia domu są drewniane, a taras połączony jest z ogrodem, drewniany taras staje się integralnym miejscem naszego domu i ogrodu oraz miejscem relaksu oraz wielu miłych spotkań.

Z jakiego drewna budować takie tarasy? Jakie deski tarasowe są najlepsze do tego typu zastosowań? Przede wszystkim drewno musi być twarde, wytrzymałe, odporne na wodę oraz niskie temperatury. Najlepsze w tym przypadku są drewna egzotyczne, na przykład bangkirai,badi, cumaru, ipe (lapacho), tatajuba czy massaranduba. Jeżeli preferujemy drewno krajowe, najlepszym rozwiązaniem będzie dąb oraz modrzew.

Zakupując drewno na taras zwróćmy uwagę na jego wilgotność. Deski tarasowe powinno mieć wilgotność około 25-30 procent. Warto także wiedzieć, że im dłużej na deskach tarasowych będzie się utrzymywał deszcz i pozostaną wilgotne, tym lepiej dla trwałości drewna. Oznacza to, że deski tarasowe należy montować ze spadkiem nieprzekraczającym 2% albo całkowicie z niego zrezygnować. Największym zagrożeniem dla tarasu drewnianego jest duże nasłonecznienie. W wysychającym drewnie dochodzi do skrętu włókien, który prowadzi do wypaczenia drewnianych elementów, co powoduje szybkie starzenie się drewna.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena