Park Rozrywki Dinolandia to nowe miejsce na mapie atrakcji turystycznych południowej Polski. Ponad 100 figur dinozaurów, 18 profesjonalnych pól do minigolfa, ściana wspinaczkowa  oraz park linowy dla dzieci i dorosłych to tylko niektóre z dostępnych tam atrakcji. 

Data dodania: 2010-04-23

Wyświetleń: 2699

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dinolandia powstała w Inwałdzie, małej miejscowości położonej pomiędzy Andrychowem, a Wadowicami. W 4-hektarowym ogrodzie mieszka ponad 100 dinozaurów. Jest to pierwsza w Europie kolekcja tych prehistorycznych gadów, stworzona przez amerykańskie CM Studio. Największe z figur, roślinożerne mamenchizaur i diplodok mierzą aż 22 m. Dinolandia posiada także najbogatszą w Polsce kolekcję prehistorycznych stworzeń z epoki dewonu i liczne modele skamieniałości, czaszek oraz kości.

Oprócz dinozaurów park ma wiele innych atrakcyjnych propozycji dla dzieci. Jest tam duży i bezpieczny plac zabaw z wielką piaskownicą oraz Jaskinia Tajemnic, czyli mroczny labirynt z uwięzionym w nim małym dinozaurem. W ciepłe dni maluchy mogą pobawić się na plaży, a nawet spróbować odkopać ogromny szkielet T.rexa. Na nieco starsze i wyższe pociechy (od 130 cm) czeka specjalnie przygotowany park linowy: mini-tyrolki, mostki, siatki i inne przeszkody. W restauracji natomiast każdy mały gość może zamówić Dinopakę – zestaw, który oprócz smacznego posiłku (dinoburger, frytki, napój) zawiera też figurkę małego dinozaura.

Dinolandia jest miejscem, gdzie cała rodzina może aktywnie spędzić czas. W parku powstały 2 ścieżki do gry w minigolfa, które składają  się łącznie z 18 pól, położonych wśród zieleni i strumyków. Rozmaitość naturalnych i specjalnie zaaranżowanych przeszkód sprawia, że gra jest dobrą zabawą dla całej rodziny. Można też zagrać w pétanque. Sport ten jest podobno drugim pod względem popularności sportem na świecie, jednakże w Polsce na razie mało znanym. Gra jest łatwa. Polega na umieszczeniu rzucanych przez graczy metalowych kul jak najbliżej celu, którym jest mała drewniana kulka, zwana świnką. W Dinolandii można spróbować swych sił na 3 bulodromach, czyli torach do gry w pétanque. Sprzęt, zasady gry oraz karnety do zapisywania wyników minigolfa i pétanque są oczywiście dostępne na miejscu.

W parku jest także ściana wspinaczkowa z ośmioma trasami o różnej trudności oraz Crazy Tyrol - kilka tras zjazdów tyrolskich dla młodzieży i dorosłych, o łącznej długości prawie 500 m. Wszyscy chętni, wyposażeni w kaski i uprzęże, mogą oglądać park z lotu ptaka, zjeżdżając nad głowami dinozaurów i zwiedzających. Zjazdy Crazy Tyrol można zakończyć atrakcją pod nazwą Skok Tarzana - skokiem na linie, nad jeziorkiem, z którego tryskają fontanny wody.

Dinolandia może się też pochwalić niezłym zapleczem gastronomicznym. Znajduje się  tam grill serwujący „przysmaki jaskiniowców”, altana z deserami i lodami oraz flagowy obiekt parku - T.rextaurant. W restauracji można zjeść smaczny i szybki posiłek wybrany z Dinomenu, albo bardziej wyszukane dania. Przy okazji warto dodać, że plac zabaw został  zaplanowany tak, by rodzice mogli doglądać swoich bawiących się dzieci, siedząc na  tarasie restauracji.

Jako jedyny w kraju tego rodzaju park, Dinolandia jest oświetlona, dzięki czemu można ją odwiedzać i korzystać ze wszystkich atrakcji również po zmroku. Niezwykła atmosfera, jaka powstaje wieczorem za sprawą dodatkowego podświetlenia niektórych figur i miejsc oraz szemrzących w całym parku strumyków, pozwala odwiedzającym poczuć się jak w tajemniczym ogrodzie.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena