VIN, to nr identyfikujący pojazd jaki posiadamy, lub też zamierzamy nabyć. Od 1981 roku ustandaryzowano nr VIN dla wszystkich producentów i marek, a sam nr VIN zaczęto umieszczać na podszybiu lub ścianie grodziowej komory silnika.

Data dodania: 2010-04-04

Wyświetleń: 4201

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

        W internecie można znaleźć wiele dekorderów VIN, rozkodowujących zazwyczaj tylko podstawowe informacje, które w większości są nam znane i nie wnoszą niczego odkrywczego. W wielu przypadkach, oprócz informacji o liczbie drzwi, dokładnej dacie produkcji, kolorze, modelu czy pojemności silnika, możemy uzyskać także informacje, o podstawowych materiałach eksploatacyjnych, np. ilości płynu chłodniczego, oleju silnikowego, oleju w skrzyni czy dyfrze.

         Korzystając z dobrodziejstw internetu oraz życzliwości innych użytkowników aut BMW, bez problemu można uzyskać bardziej szczegółowe informacje na temat danego egzemplarza. Na początku uzyskujemy przede wszystkim informacje o podstawowych parametrach samochodu, numery lakieru i tapicerki, podstawowe wyposażenie samochodu wraz z kodami producenta, a co najważniejsze spis standardowego wyposażenia.

        Planując zakup auta marki BMW, warto poprosić sprzedającego o 7 ostatnich cyfr nr VIN. Co nam to da? Możemy sprawdzić czy wyposażenie podawane przez sprzedawcę zgadza się z informacjami od producenta, czy samochód nie został przemalowany, a także, dla bardziej dociekliwych nabywców, można spróbować udać się do Autoryzowanej Stacji Obsługi i spróbować uzyskać informacje na temat dotychczasowej historii serwisowej auta. Pamiętajmy jednak, że zakup samochodu należy zacząć od sprawdzenia poprawności nr VIN widniejącego w dowodzie rejestracyjnym oraz VINu na podszybiu czy ściance grodziowej komory silnika. 

Licencja: Creative Commons