Problem z azbestem, to jeden z tych, które są tak niewygodne dla rządzących, że najchętniej zamiatają je pod stół, mając nadzieję, ze odpowiedzialność spadnie na następną ekipę. Jednak problem azbestu został przez nową ustawę załatwiony w inny sposób...

Data dodania: 2010-04-01

Wyświetleń: 2484

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kontrowersyjna ustawa o unieszkodliwianiu azbestu, oraz artykuł z Gazety Wyborczej ("Wpuszczeni w azbest - skutki kontrowersyjnej uwagi" z 11 marca 2010r.), który prezentował jej wypaczenia i monopolistyczny charakter dalej są  języczkiem uwagi zarówno w internecie jak i winnych mediach.
Cały czas pojawiają się nowe artykuły oraz wywiady z ludźmi związanym zarówno z ochroną środowiska, kręgami naukowymi, przedsiębiorcami, czy samymi twórcami kontrowersyjnej ustawy.
Obecnie w GW ukazał się  kolejny artukuł, w którym pojawiło się sporo komentarzy naukowców, którzy potwierdzają, że choć technologia opracowana przez wrocławską firme jest naprawdę interesująca, to ustawa została napisana tak, aby tylko ta właśnie technologia mogła być używana do unieszkodliwienia azbestu.
A jak można się dowiedzieć z artykułu, jest więcej możliwości na unieszkodliwienie azbestu.
Jeżeli prawda jest, że istnieją inne konkurencyjne technologie, to do tego ustawa łamie Traktat o Funkcjonowaniu Unii Europejskiej !

Art. 56 TFUE
W ramach poniższych postanowień ograniczenia w swobodnym świadczeniu usług wewnątrz Unii są zakazane w odniesieniu do obywateli Państw Członkowskich mających swe przedsiębiorstwo w Państwie Członkowskim innym niż państwo odbiorcy świadczenia

Oczywiście ustawa bezpośrednio nie ogranicza konkurencyjności, ale jest to ukryte łamanie swobody świadczenia usług. Specyfikacja urządzeń i technologii, które są wymienione w ustawie jest tak szczegółowa, że.... spełnia je tylko jedna firma !
Dość zaskakujące i zastanawiające, prawda ?
Azbest to rzeczywiście trująca rzecz...
Więcej informacji na blogu o azbeście

Licencja: Creative Commons
0 Ocena