PO miało już dużo czasu, żeby pokazać czy jest liberalne. Okazało się, że pod nowoczesnym garniturem polityków tej partii niestety drzemią działania przeciwko demokracji. Oto lista 31 powodów dlaczego nie będę głosował na PO z powodu niepokojących zmian jakie zaszły w ostatnich laty w naszym kraju:

Data dodania: 2011-10-05

Wyświetleń: 2062

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 8

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

8 Ocena

Licencja: Creative Commons

18 dowodów na to, że za rządów PO Polska jest mniej demokratyczna, zmniejszono prawa obywatelskie i zwiększono prawa urzędników

1. Pod ostatnim tekstem o tym dlaczego nie będę głosował na Komorowskiego ludzie gratulowali mi odwagi. To nie jest normalne państwo jeśli wyrażanie swojego zdania o polityce jest aktem odwagi a nie zwykłym obywatelskim postępowaniem.

2. Partia PO kilkakrotnie próbowała wprowadzić cenzurę internetu mimo debat i spotkań z celebrytami i dziwnymi nowymi organizacjami pozarządowymi (nie mylić z internautami czy blogerami). Na debatę o cenzurze internetu nie zaproszono osób, które miały w tej sprawie najwięcej do powiedzenia.

3. Sikorski z PO pozwał gazety za komentarze czytelników. W efekcie gazety musiały wyłączyć możliwość anonimowego pisania komentarzy. Mniej więcej w tym samym czasie serwis społecznościowy Wykop.pl ukrył domyślnie kategorię polityka i kasował wszystkie wykopy, które były polityczne ale nie zostały poprawnie przypisane do tej kategorii, ale nie ma informacji w skutek czego podjęto takie decyzje.

4. Minister sprawiedliwości który groził blogerce Katarynie

5. Próba wprowadzenia szybszych procesów o zniesławienie polityków.

6. Próba zakazania używania technologii ukrywającej w sieci tożsamość TOR

7. Brak sprzeciwu wobec angażowania w działanie państwa komunistycznego prezydenta Jaruzelskiego, który wprowadził stan wojenny i uczestniczył w krwawym tłumieniu protestów, w samej kopalni Wujek zginęło wtedy 9 górników z broni ZOMO.

8. Kampania przeciwko kibicom gdy ci zaczęli wieszać na stadionach transparenty antyrządowe (podobnie jak za PRL) i próby ograniczenia ich prawa do wyrażania na stadionach swoich poglądów oraz podjudzanie przeciwko kibicom społeczeństwa pokazując jako bandytów i kryminalistów

9. Ograniczenie prawa do promocji partii startujących w wyborach. PO, PJN i SLD wprowadziły zakaz płatnych spotów wyborczych w telewizji i radiu. Ten przepis ogranicza prawo partii do promocji a tym samym umacnia szanse PO do pozostania u władzy, a tym samym stanowi ograniczenie demokracji.

10. Zwiększanie uprawnień policji. Policja kupiła LRADy, urządzenia mogące służyć do rozpraszania tłumów przez bolesną wiązkę fal dźwiękowych, które mogą prowadzić do uszkodzeń słuchu (http://www.bibula.com/?p=40339) a sejm podpisał nowelizację ustawy pozwalającą na stosowanie środków powodujących dysfunkcję ciała np. ogłuszających (http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/533670,policja_bedzie_mogla_ogluszac.html).

11. Danie prawa urzędnikom do odbierania dziecka bez wyroku sądu

12. Niezarejestrowanie partii Nowej Prawicy mimo iż spełniła wymagania chociaż winny decyzji nie jest znany.

13. Wprowadzono możliwość zarządzenia stanu wojennego (i wyprowadzenia wojsk na ulice) jeśli Polskę zaatakują hakerzy. Po co wojska na hakerów? Stan wojenny w Polsce był używany głównie do dławienia opozycji. Prawo to można więc uznać za dobry pretekst aby w razie sytuacji powołując się na kolejne nieokreślone zagrożenie (jak wojska pod granicą) ograniczyć prawa obywatelskie.

14. W Polsce jest najwięcej podsłuchów w Europie.

15. Prace nad zwiększeniem możliwości podsłuchów telefonów i komputerów.

16. Tworzenie centralnego systemu informacji o uczniach, w którym będzie przechowywana informacja o leczeniu psychologicznym, dysfunkcjach, pomocy materialnej, przynależności do mniejszości.

17. Pozostawienie komunistycznego obowiązku meldunkowego

18. Nie wprowadzono jednomandatowych okręgów wyborczych, a zebrane podpisy obywateli zaginęły.

 

3 sposoby w jakie PO sprawiło, że w Polsce panuje nienawiść 

1. W moim mieście na kamienicy w centrum miasta powieszony został ogromny transparent z cytatami niezrzeszonego prezydenta miasta, które pokazywały go jako przeciwnika miasta którym rządził. Po sprawdzeniu skąd są te cytaty okazało się, ze są zupełnie wyrwane z kontekstu. Przegrał w wyborach a wygrał kandydat PO.

2. Nawet po katastrofie wyśmiewano ją mówiąc o jakichś głupich bombach termobarycznych i mgłach. Co ciekawe nie mówili o nich autorzy teorii spiskowych, a właśnie zwolennicy PO aby wyśmiać każdego kto zastanawia się nad przyczynami katastrofy. Wyśmiewano też ofiary katastrofy. To było obrzydliwe, ludzie którzy nie mają szacunku do innych ludzi i do życia nie powinni mieć takiej władzy.

3. Gdy kilka lat temu PO promowało kampanię „zabierz babci dowód” to było jeszcze trochę sensowne, sam chciałem też zmienić kraj na lepsze, ale nieźle się przejechałem. Później Sikorski chciał już „dorżnąć watachy”. Teraz gdy kolejna grupa społeczna (kibice) staje się wrogiem nr. 1 systemu to nie jest już śmieszne, a odpychające.

Są ofiary tej kampanii nienawiści:

- Może gdyby nie ta nienawiść do PIS prezydent Lech Kaczyński i inni ludzie z samolotu by żyli.

- Może gdyby nie ta nienawiść żyłby poseł PIS zamordowany przez byłego członka PO podatnego na mowę nienawiści.

- Może gdyby nie ta nienawiść żyłby kibic z Zielonej Góry, Andrzej Lepper, jego asystent i inni ludzie, obojętnie jacy nie byli, którzy zginęli w niewyjaśnionych okolicznościach.

 

5 sposoby w jakie państwo za PO ograniczyło w Polsce swobodę gospodarczą

 1. Próba zakazania e-papierosów

2. Zakazanie e-aptek

3. Wzmocnienie monopolu kasyn i zablokowanie lżejszego e-hazardu (afera hazardowa)

4. Próby wzmocnienia monopolu taksówkarzy

5. Brak likwidacji licencji ograniczających swobodę gospodarczą

 

5 sposobów w jaki PO nie radzi sobie z kryzysem

1. Dług państwowy powiększył się za PO o ok. 180 mld złotych

2. Kradzież pieniędzy z emerytur (OFE), aby łatać dziurę budżetową.

3. PO zagłosował za finansowaniem partii z budżetu państwa

4. Zwiększenie podatków

5. Brak realnych oszczędności

 

Za brak pomysłu na walkę z kryzysem można winić nieudolność rządu tak samo jak poprzednie które sobie z tym nie radziły. Jednak najbardziej niepokojące jest to, że PO robi wszystko nawet stosuje mowę nienawiści, aby utrzymać się przy władzy i zwiększa uprawnienia urzędników i zmniejsza prawa obywateli, aby przy władzy utrzymać się jak najdłużej. Dlatego nie będę głosował na PO. Może i są młodzi, wykształceni, inteligentni, skuteczni i dobrze ubrani. Jaruzelski w mundurze też dobrze wyglądał, ale to nie zmienia tego, ze był komunistą. PO może i jest skuteczne, ale nie poprę skutecznej likwidacji demokratycznego ustroju Polski. Dlatego nie będę głosował na tą partię w nadchodzących wyborach.

Licencja: Creative Commons
8 Ocena