Proces pielęgnacji skórzanych sakw dzieli się na cztery główne kategorie. Są to kolejno: oczyszczenie, regeneracja, polerowanie i nałożenie warstwy ochronnej.
Jednak zanim rozpoczniemy pracę, zawsze warto upewnić się, że przebywamy w wystarczająco dobrze wentylowanych pomieszczeniach. Dolegliwości, powodowane przez chemikalia, które znajduja się w często uzywanych środkach do czyszczenia, mogą być kłopotliwe.
Pierwszy etap - mycie. Spróbuj wybrać środek czyszczący dobrej jakości. Taki, który nie stwarza niebezpieczeństwa dla dobrego koloru skóry, z której zrobione są twoje sakwy. Jeśli środek do czyszczenia jest zbyt silny nie tylko byłby zagrożeniem dla koloru skóry, lecz również mógłby osłabić materiał, z którego uszyte są szwy na sakwach. Dobrze jest również użyć właściwych narzędzi - na przykład ściereczek do mycia nubku i zamszu.
Etapem drugim jest regenaracja. Nie musi ona być przeprowadzana regularnie. Natomiast wykonywana co jakiś czas jest świetnym sposobem, aby utrzymać swoje sakwy w bardzo dobrym stanie. Natomiast sam proces regeneracji polega w głównej mierze na naoliwianiu skóry sakw.
Kolejny etap to polerowanie. Przeprowadza się je głównie po to aby sakwy świetnie wyglądały i wyróżniały się z "tłumu". Kiedy będziesz wybierał płyn do polerowania sprawdź czy nie zatyka on porów skóry - to mogłoby spowodować, że byłaby jeszcze bardziej wysuszona.
Ostatni, czwarty etap podczas pielęgnacji naszych sakw to zastosowanie właściwej bariery przed wilgocią. Będzie ona blokować pory skóry przed dostępem deszczu oraz wilgoci. Przyczyni się to do zwiekszonej żywotności sakw.
W podobny możesz zadbać również i o inne swoje skórzane akcesoria motocyklowe.