Motocykl to doskonały środek lokomocji dla ludzi ceniących sobie wolność, swobodę oraz możliwość wygodnego zwiedzania wielu miejsc w krótkim czasie. Motor turystyczny dla początkujących powinien jednak spełniać szereg wymogów, aby sprostać oczekiwaniom osoby, która dopiero rozpoczyna swoją przygodę z jednośladem. Na jakie czynniki warto zwrócić szczególną uwagę?

Data dodania: 2020-10-29

Wyświetleń: 620

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Jaki rodzaj motocykla najlepiej sprawdzi się do codziennej jazdy?

Silnik w motocyklu dla początkujących

Przyjęła się popularna teoria, że najlepiej sprawdzi się motocykl dla początkujących z pojemnością silnika 125 cm3. Takim jednośladem mogą poruszać się osoby bez prawa jazdy kategorii A. Wystarczy prawo jazdy kategorii B i przynajmniej trzy lada doświadczenia za kółkiem. Naszym zdaniem, motor turystyczny dla początkujących powinien mieć więcej mocy. Lepszym rozwiązaniem jest zatem zrobienie prawa jazdy kat. A, co pozwoli na wybór bez ograniczeń, a co szczególnie istotne, zwiększy bezpieczeństwo na drodze. Na początek świetnie sprawdzą się jednoślady z pojemnością ok. 600-700 cm3 oraz mocą ok. 50–85 koni mechanicznych.

Na co zwrócić uwagę, wybierając pierwszy motor turystyczny?

Jeśli planujesz długie wyprawy, kluczowym czynnikiem będzie bezawaryjność. Warto postawić na klasyczny motocykl dla początkujących, który na przestrzeni lat dorobił się opinii niezawodnego. Warto poczytać komentarze innych miłośników jednośladów i dopytać o poziom skomplikowania danej maszyny. Motor turystyczny dla początkujących powinien być maksymalnie prosty w obsłudze, tak, aby drobne naprawy można było przeprowadzić samodzielnie w trakcie wyprawy.

Decydując się na motocykl dla początkujących warto postawić na większe i szersze opony, które gwarantują większy komfort jazdy, a także zapewniają większą stabilność pojazdu. Ważną kwestią jest wyposażenie dodatkowe i możliwość przewożenia drobnych bagaży, które są niezbędne na dłuższej trasie. Analizując opinie innych klientów, warto zwrócić uwagę na ocenę wygody. Długodystansowa jazda na przestrzeni kilku dni wymaga naprawdę dobrej i komfortowej maszyny.

Ile wydać na motocykl dla początkującego?

Wiele osób zastanawia się również nad tym, ile pieniędzy trzeba przygotować na udany początek przygody z jednośladem. No cóż, nie będzie oczywiście zaskoczeniem, że im większy budżet, tym lepiej. Wówczas można zastosować się na dużo młodsze motocykle z niewielkim przebiegiem. Jednak dobry i niezawodny motocykl dla początkujących można kupić już za kilkanaście tysięcy złotych. Przed dokonaniem zakupu warto popytać fachowców o to, czym kierować się przy zakupie używanego motocykla turystycznego - ich znajdziesz na jan-mar.pl

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena