Lustro artystyczne może być niezwykłym prezentem. Przez swój osobliwy urok może nie tylko stać się wyjątkową oozdobą wnętrza obdarowywanej osoby, ale również może być przedmiotem, który będzie nosił w sobie znamię doniosłości momentu, charakter chwili, kiedy zostało podarowane. Czy trzeba wczegoś więcej oczekiwać od prezentu?

Data dodania: 2010-02-18

Wyświetleń: 2409

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

3 Ocena

Licencja: Creative Commons

"Szukamy zwierciadeł, aby oglądać naszą urodę, luster z wody, ze szkła albo z kochających oczu."

Walentynki. Ale też i inne święta, imieniny, urodziny - to okazja do wyszeptania słów miłości, do życzeń o spełnionych marzeniach i do prezentów. Darowane z różnych okazji przedmioty, nabierają szczególnego znaczenia i na długie lata pozostają pamiątką i symbolem tej chwili i czasem wiążą się sposób szczególny również z konkretną osobą.

Przy takich okazjach prezent dla kobiety powinien być wyjątkowy, tak jak wyjątkowa jest ona sama. Nie wypada więc w tej materii pójść na łatwiznę. Znam taki przedmiot - to lustro - upominek niezwykły, a wręcz magiczny. Znam takie miejsce - to Galeria Luster (www.galerialuster.pl)

Artystyczne lustro to nie zwykły kawałek szkła, ono ma swoją osobowość, ma swój wyraz. Jak żaden inny przedmiot, ba! - jak żadne inne lustro - umie przyciągać wzrok. Będąc niemym rozmówcą potrafi zapamiętać chwile i szeptem wypowiedziane zwierzenia. Jak żaden inny przedmiot ma wyjątkową zdolność przetrwania próby czasu, zadomowia się i wpisuje na stałe w najbliższe sercu otoczenie. Potrafi zauroczyć, a i nierzadko upomina, że pora iść do fryzjera czy na zakupy. Bo dla pięknego lustra kobieta powinna też wyglądac pięknie. Czasem też towarzyszy zwierzeniom i wspomnieniom tych najważniejszych w życiu chwil, tym zwierzeniom, które wypowiada się najciszej, bo jak pisał William Szekspir: „Mów szeptem kiedy mówisz o miłości"...

Lustra wciąż pozostają wielką, niezgłębioną tajemnicą. Ileż jeszcze wyszeptanych zwierzeń będzą w stanie wysłuchać, ile uśmiechów odwzajemnić, ileż min marsowych wyśmiać. Czy wiedząc o tym, że lustra nie są obojętne w stosunku do nas nie należałoby więcej uwagi przykładać do tego jakie lustro wisi w naszym wnętrzu lub we wnętrzu naszej ukochanej osoby?

Licencja: Creative Commons
3 Ocena