Przedmioty szlachetne, wysokiej jakości, często wykonane w jednym egzemplarzu na indywidualne zamówienie mają niezwykłą moc i...wartość. Artykuł mówi o tym, że do takich przedmiotów mogą należeć też lustra. Pięknie oprawione w artystyczne ramy wykonywane w różnych technikach stają się nierzadko rodzinną pamiątką o znacznej wartości rynkowej.

Data dodania: 2009-08-08

Wyświetleń: 2146

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 4

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

4 Ocena

Licencja: Creative Commons

Przedmioty szlachetne, wysokiej jakości, często wykonane w jednym egzemplarzu na indywidualne zamówienie mają niezwykłą moc i wartość. To przedmioty, które przechodzą z pokolenia na pokolenie niosąc ze sobą swoją własną opowieść o właścicielach, o domach, w których były używane, o historiach, jakie na przestrzeni lat im towarzyszyły.
Do takich przedmiotów należą również piękne artystyczne lustra wykonywane na indywidualne zamówienia. Takie lustra - poprzez swoją niezwykłą moc przyciągania uwagi - nabierają dziś nowego znaczenia i wartości. Tworzone współcześnie artystyczne lustra należą do tych przedmiotów, które zachowując w pełni swoje funkcje użytkowe, nie tylko są wyjątkową ozdobą sypialni, salonu, łazienki lub holu, ale również stają się towarem ekskluzywnym, wartościowym, a przez to mogą być traktowane również jako lokata kapitału.
Artystyczne lustra to magiczny sposób wnikania zarówno do nowoczesnych mieszkań jak i stylowych rezydencji z niepowtarzalnym klimatem. Wykonywane są przeróżnymi technikami. Piękne, rzeźbione, drewniane ramy okalające srebrną taflę, ramy malowane najróżniejszymi technikami, ramy kute ze stali, lub wykonane z metalu czy szkła – każda z tych technik może być wyrazem artystycznej wrażliwości twórcy, a jednocześnie niezwykłym sposobem przełamywania ostrych kantów nowoczesnego designu. Często są to małe i duże dzieła sztuki, w których teraźniejszość przeplata się z cytatami z innych kultur i epok. Kilkadziesiąt wzorów takich luster można znaleźć w naszej Galerii Luster www.galerialuster.pl. Są tu wątki kultury europejskiej, japońskiej, chińskiej, formy organiczne nawiązujące do natury, barwy srebra, złota, perły, ale jednocześnie nowoczesny i odważny design. Takie lustra nawet w najprostsze, zwyczajne wnętrze potrafią wprowadzić magię poprzez oprawę tego niezwykłego spektaklu odbijania światła i przestrzeni, będąc jednocześnie wrotami do tej drugiej rzeczywistości po tamtej stronie zwierciadła. To nie-zwykłe lustra, to MIEJSCA o indywidualnym charakterze i symbolice, MIEJSCA, które stają się sercem domu, jego ozdobą i zarazem wizytówką. To prawdziwa biżuteria dla Domu, która zawsze na dłuższą chwilę przyciągnie uwagę każdego gościa.Powodów do tego by kupić tak niezwykłe zwierciadło jest tyle ile kobiet. To kobiety najlepiej zdają sobie sprawę z tego, że lustro to nie jedynie praktyczny element wyposażenia, lecz przede wszystkim przedmiot o magicznej sile tworzenia osobowości. Chwila, w której każdego dnia przyglądamy się sobie myśląc jak dziś zmierzyć się ze światem; gdy szukajmy prawdy o sobie, spotykamy się ze sobą, przeżywamy ten jedyny w swoim rodzaju spektakl zwierzeń – to ta właśnie chwila warta jest niezwykłej oprawy. Powodem jest te kilka minut, które spędzamy wyłącznie ze sobą i dla siebie każdego dnia w zwierciadle duszy zaklinając najgłębiej skrywane tajemnice, troski, pragnienia i sny. Indywidualny projekt, ręczne wykonanie, osobista sygnatura twórcy, nietypowe materiały – to cechy wzorów pokazanych w Galerii Luster (www.galerialuster.pl). Najdroższe wersje są sygnowane osobiście przez autorów, tańsze wzory mają naklejoną z tyłu metkę Galerii Luster wraz z indywidualną dedykacją dla kupującego. Nasze lustra to przedmioty niezwykłe i doskonałe, które przechodzą z pokolenia na pokolenie i których wartość wzrasta wraz z upływem czasu. Te najbardziej ekskluzywne wzory wraz ze swoją indywidualną historią za kilka lat będą jak wartościowe obrazy wystawiane na aukcjach. Podobnie jak designerskie meble również wartość luster artystycznych będzie wzrastać. Niewiele osób będzie chciało sprzedawać te lustra – będą one niezwykłą pamiątka rodzinną przekazywaną z pokolenia na pokolenie – tym bardziej ich wartość będzie większa.
Licencja: Creative Commons
4 Ocena