Jak najlepiej podejść do przeprowadzki? Czy zmiana mieszkania zawsze musi być tak męcząca? Wydaje się, że jest bardzo trudne do wykonania, by przeprowadzka byłą pozytywnie wspominana.

Jak wiadomo, przeprowadzka, to specyficzny stan. Z jednej strony jesteśmy zadowoleni - w końcu przenosimy się do nowego, wymarzonego mieszkania (przynajmniej w niektórych przypadkach właśnie tak jest). Z drugiej jednak - ciągłe przenoszenie rzeczy z jednego miejsca na drugie może być bardzo mczące.


Co zrobić, by przeprowadzka nie była męczarnią? Odpowiedź wydaje się być prosta. Należy pozytywnie podejść do tej "sprawy". Oczywiście nie jest to łatwe. Najlepiej już podczas przeprowadzki wyobrażać sobie jak będzie wyglądało nowe mieszkanie - to często, choć nie w zawsze, poprawia nastrój.


Warto też pomyśleć nad tym, by przenoszenie wielu rzeczy było łatwiejsze i wygodniejsze. Kartony do przeprowadzki, to bardzo mądre i rozsądne rozwiązanie. Pozwala na spokojniejszy i bezpieczniejszy transport częstodrogocennych, lub po prostu osobistych rzeczy, których wartości nie można policzyć w pieniądzach.


Trzeba też poważnie zastanowić się nad selekcją rzeczy, które mamy zamiar wziąść do nowego domu. Często wydaje się Nam, że jakaś rzecz jest nam potrzebna, a tak naprawde nie jest przez Nas używana. Warto więc przemyśleć każde ubrania, czy zabawki dla dziecka, które od pewnego czasu nie są używane - czy jest sens zabierać je do nowego lokum?
Ostra selekcja pozwoli na mniejszy transport, a co za tym idzie, na większe zadowolenie osób transportujących - czyli Nas.

Mimo wszystko wydaje się jednak, że jedyną stuprocentową receptą na bezstresową i niemęczącą przeprowadzkę jest uśmiech - wtedy wszystko wydaje się być łatwiejsze.

A jeśli Nas stać - wynająć firmę, która za Nas przetransportuje wszystkie rzeczy z którymi mamy trudność. Jednak kto sobie może pozwolić na kolejne wydatki podczas przeprowadzki...?

Licencja: Creative Commons