Kiedy wyjeżdżamy na wakacje, wczasy lub ferie zimowe, nie myślimy zazwyczaj o tym, że przytrafi nam się jakieś nieszczęście. Niemniej jednak ryzyko jakiegoś urazu, czy kłopoty związane z awarią samochodu należy wziąć pod uwagę po to, aby nieprzewidziana sytuacja nie zepsuła nam całego urlopu.

Data dodania: 2010-02-01

Wyświetleń: 2332

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ubezpieczenie assistance najczęściej kojarzy się z pomocą udzielaną podróżującym samochodem w momencie awarii lub unieruchomienia samochodu na skutek na przykład kolizji drogowej. Znacznie ważniejszym jednak ubezpieczeniem jest assistance rozumiane jako pomoc dla turystów w trudnych, kłopotliwych i niejednokrotnie trudnych do przewidzenia sytuacjach.

Nawet niewinna i ostrożna jazda na nartach może być przyczyną poważnych problemów. Kolizja na stoku narciarskim nie jest całkowicie uzależniona od nas, ale również od innych narciarzy szusujących w pobliżu nas. Warto zatem zabezpieczyć się w celu uniknięcia poważnych problemów w przypadku jakiegoś wypadku. Jeżeli dojdzie do jakiegoś urazu na stoku narciarskim, to zazwyczaj konieczny staje się transport poszkodowanego, który odbywa się w trudnych warunkach oraz nierzadko jego dalsza hospitalizacja.

Oczywiście, jeżeli staniemy się ofiarą wypadku na stoku narciarskim, to ratownictwo górskie zareaguje i przetransportuje nas do najbliższego szpitala. Niestety po takiej akcji dostaniemy pokaźny rachunek do zapłacenia, który z pewnością będzie miał negatywny wpływ na nasze konto bankowe. Przed taką niespodzianką chroni między innymi właśnie ubezpieczeni assistance.

Jeżeli wypadek, któremu ulegliśmy okaże się poważniejszy, to może zajść konieczność przetransportowania do kraju, co może już poważnie nadszarpnąć nasz portfel, ponieważ takiego rodzaju transportu nie obejmuje tzw. ubezpieczeni społeczne.

Assitance to nie tylko pomoc w razie kłopotów ze zdrowiem. To również pomoc w przypadku na przykład kradzieży bagażu, dokumentów, paszportu, a także pomoc prawnika przy załatwieniu zastępczych dokumentów pozwalających na bezpieczny powrót do kraju.

Aby skorzystać z zalet ubezpieczenia assistance nie musimy stać się ofiarami złodzieja czy szaleńca na stoku. Assistance to również pomoc w bardziej prozaicznych sytuacjach. Nawet w przypadku gorszego samopoczucia wystarczy dosłownie jeden telefon pod wskazany na polisie numer i uzyskamy informację na temat tego gdzie znaleźć najbliższą aptekę czy przychodnię stomatologiczną.

Pomoc assistance to sposób na spokojne wakacje i bezpieczny wyjazd urlopowy. Należy również dodać, że wszystkie zalety wynikające z assistance dla turystów nie są wcale takie drogie. Zazwyczaj jest to koszt kilku EUR na dzień dla całej rodziny. Wyjeżdżając więc na wakacje czy ferie zimowe zwłaszcza za granicę, nie zastanawiajmy się tylko wykupmy assistance - polisę świętego spokoju.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena