Rozwój techniki doprowadził do zmniejszenia pracy wykonywanej przez człowieka na rzecz maszyn, których celem jest usprawnienie i zwiększenie wydajności wykonywanej pracy. Fakt ten dotyczy bezpośrednio branży maszyn rolniczych, zapraszam.

Data dodania: 2010-01-31

Wyświetleń: 2360

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W obecnym czasie mamy do czynienia z olbrzymim wyborem maszyn rolniczych, uniwersalnych jak i bardzo precyzyjnych przeznaczonych dla konkretnych klientów o bardzo wąskim zapotrzebowaniu.

Przyczepy rolnicze to rzecz niezbędna w dzisiejszym gospodarstwie rolniczym, wyróżniamy przyczepy o:

- trójstronnym wywrocie,

- skorupowe,

- na osi pojedynczej podwójnej

- oraz tandemowej,

- o tonażu od 6 do 30t.

Do przewozu wszelkich produktów rolnych i budowlanych, drewna, słomy. Czołowi producenci Wielton, Joskin.

Kolejna gama to wozy asenizacyjne bez których w nowoczesnym gospodarstwie hodowlanym nie sposób się obejść. Pojemność od 2500 do 26000l. Z nowoczesną pompą ssąco - tłoczącą. Z bogatym wyposażeniem do rozlewania, są w stanie zaspokoić potrzeby każdego hodowcy.

Traktory kompaktowe sadownicze jak i duże ciągniki rolnicze, odpowiednie do wszelkich prac polowych, znanych i cenionych firm

- Deutz fahr,

- Zetor,

- Lamborghini.

Prasy rolnicze do prasowania słomy i sianokiszonek.

- Obwiązujące siatką

- sznurkiem,

- stałokomorowe

- zmiennokomorowe,

- łańcuchowe,

- walcowe

- pasowe.

Szeroki wybór opcji dodatkowych pozwala dobrać prasę do zapotrzebowania każdego rolnika. Włoskiego producenta Gallignani.

Maszyny rolnicze takie jak:

- kosiarki,

- mulczery,

- pługi,

- siewniki,

- rozrzutniki do obornika,

- rozsiewacze,

- brony

oraz inny sprzęt rolniczy to produkty renomowanej firmy Maschio Gaspardo.

Rolnik który chce zakupić potrzebne maszyny, staje przed olbrzymim wyborem, konkretnego urządzenia i marki. Oczywiście musi dobrać sprzęt do swoich potrzeb w zależności od rodzaju upraw i posiadanego areału. A co za tym idzie dobrać sprzęt cenowo i jakościowo. Może polegać na opinii zaufanych sprzedawców lub innych użytkowników.

Dealerzy sprzętu rolniczego najczęściej sami serwisują zakupiony u nich sprzęt oraz dowożą na miejsce do klienta po dokonaniu zakupu. 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena