Biura turystyczne oferujące turystykę młodzieżową rosna jak grzyby po deszczu. Coraz więcej firm decyduje sie na tę gałąź turystyki. dzieci i młodzież coraz częściej wyjeżdżają , zdobywaja doświadczenie i sa coraz bardziej wymagający. Dlatego też organizatorzy wymyślaja coraz to nowe tematy, do realizacji na koloniach i obozach.

Data dodania: 2010-01-24

Wyświetleń: 2932

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Coraz więcej organizatorów wypoczynku letniego dla dzieci i młodzieży organizuje tematyczne wyjazdy. Okazuje się, że tradycyjny juz wypoczynek tak jak pamietają nasi rodzicą odchodzi do lamusa. Nie organizuje się już kolonii i obozów w szkołach, w salach np 15 osobowych z programem typowo rekreacyjnym typu leniuchowanie. Obecnie dzieci i młodzież mają do wyboru ośrodki i  pensjonaty. Obiekty te coraz częściej mają bardzo dobry standard, to znaczy są z łazienkami z telewizorami, maja własny basen, miejsce do gry w siatkówkę , w piłke nożną. Turystyka młodzieżowa bardzo sie rozwija, a organizatorzy prześcigają się w wymyślaniu fabuł, w których dzieci biorą udział. Procentowo udział osób wyjeżdżających na swój urlop w roku 2009 był niższy niż w roku 2008. Wydaje się jednak, że liczba dzieci i młodziezy, które wyjechały wzrosła. Oznacza to, że niektóre rodziny zrezygnowały ze swojego wyjazdu, a wysłały swoje dzieci.

Dzieci mają do wyboru bardzo wiele kolonii tematycznych. Dla fanów Harrego Pottera , biura przygotowały bogatą ofertę. Dzieci maja do dyspozycji nie tylko wspaniałe kostiumy, różdżki ale również sceneria i zakwaterowanie jest często w róznych zamkach, komnatach. Dla fanów popularnego filmu Hannah Montana, jest równiez bogata oferta. Dziewczynki zamieiają się na parę dni w gwiazdę estradową, maja lekcje makijażu, tańca, śpiewu, poznają tajniki poruszania się po scenie. Popularne tematy kolonii to również: Rycerze Jedi, obozy RPG, Mangi i Anime, obozy taneczne, wokalne, dziennikarskie, z robotyki. Kolonie i obozy z robotyki, sa prawdziwym wyzwaniem dla młodych programistów. Młodzież nie tylko buduje swoje pierwsze roboty, ale również wprawia je w ruch. Wszystkie tematy obozów, maja za zadanie spełnienie oczekiwań naszych dzieci i młodzieży. Często dzieci i młodzież mają jakieś ukryte marzenia, a dopiero dana kolonia tematyczna pozwala się im sprawdzić i spełnić, czesto nieosiągalne pomysły.

W roku 2010 oferta na kolonie i obozy jest jeszcze większa, niż w roku  2009. Biura przygotowały bardzo wiele wyjazdów. Rozpoczęła się bardzo ostra walka o klienta zaróno w internecie jak  i stacjonarnie. Cena jest jednym z ważnych czynników, decydujących o wyborze kolonii, często to ona decyduje, a nie profesjonalnie opracowany program.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena