2 głosów

Chyba każda mała dziewczynka marzy o tym by być księżniczką. Okruchy tego pragnienia tlą się nieprzerwanie w sercach dorosłych już kobiet. I choć w codzienności marzenie to wydaje się śmiesznie nierealne, istnieje w życiu taki czas, gdy wszystko zdarzyć się może. 

Raz w życiu przychodzi bowiem szczególny dzień, w którym spełniają się marzenia...
Ten dzień to czas zaślubin. Owiany magią i podniosłą wyjątkowością chwili sprawia, że każda panna młoda czuje się, jak prawdziwa księżniczka z bajki. Sprzyja temu, nie tylko niezwykłość chwili, ale również wspaniała, ponadczasowa i iście królewska kreacja panny młodej.

Wybór sukni ślubnej to bardzo ważny element przygotowań do zamążpójścia. Staje się nie tylko wyrazem naszej osobowości , ale również świadectwem naszego gustu oraz umiejętności podkreślania naturalnych walorów sylwetki. Przede wszystkim jednak, właściwie dobrana kreacja pozwala (dosłownie) bez skrępowania cieszyć się jednym z najpiękniejszych dni w naszym życiu.


Decyzja odnośnie zakupy konkretnej sukni ślubnej nie jest wcale prosta. Ogromna mnogość propozycji w salonach mody ślubnej sprawia, że wybór kreacji staje się zadaniem niezwykle czasochłonnym, a sam zakup bardzo kosztowny.


W poszukiwaniu tej jedynej sukni przyjdzie nam przebijać się przez gąszcz różnorodnych fasonów : suknie ślubne w stylu barokowym, secesyjnym, inspirowane romantyzmem, retro, stroje ludowe, kreacje ekstrawaganckie i te zupełnie nietypowe. Zostaniemy zarzucone mnogością tkanin : jedwabie, satyny, atłasy, rypasy, tiule, siateczki, szyfony, żorżety, koronki, gipury, hafty. A także wielością barw: standardowa biel, ecru, odcienie starego złota, różu, beżu, a nawet czerwieni.

Częściej jednak te fenomeny przywołują uczucie przygniatającego nadmiaru niż satysfakcji. Mimo ogromnego wyboru, nie jesteśmy bowiem w stanie zdecydować się na zakup kreacji. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być kilka. Po pierwsze pięknie wyglądająca na modelce i spełniająca nasze oczekiwania kreacja niekoniecznie może dobrze leżeć na nas. Po drugie, zdarza się, że suknia ślubna robiłaby na nas piorunujące wrażenie... gdyby nie jeden drobny, acz nieusuwalny szczegół, którego nie jesteśmy w stanie zaakceptować. Po trzecie wreszcie, bywa też i tak, że gdy już odnajdziemy "naszą suknię ślubną" okazuje się, że jej cena przerasta budżet finansowy, który przeznaczyłyśmy na ten cel.

Alternatywą dla niekończących się przymiarek i ( co tu dużo ukrywać) towarzyszących im niecierpliwych spojrzeń ekspedientek jest indywidualne projektowanie sukien ślubnych w profesjonalnych pracowniach artystycznych.

Najlepsze pracownie ślubne zadbają kompleksowo o nasz wizerunek. Styliści i projektanci udzielą nam cennych rad i pomogą we właściwym doborze, harmonizujących z całością, dodatków takich jak na przykład buty ślubne, welon, rękawiczki czy biżuteria.

Przede wszystkim jednak, mistrzowie sztuki krawieckiej zaprojektują specjalnie dla nas i zgodnie z naszymi oczekiwaniami unikatową suknię ślubną. Takie indywidualne podejście staje się gwarancją naszego zadowolenia. Tym bardziej, że tworzone na naszą miarę kreacje, uwzględniają osobiste konieczności np. związane z utyciem :) w czasie dzielącym nasz od dnia ślubu. Zwykle też, proponowane usługi są relatywnie tańsze niż zakup gotowej sukni w salonie sprzedaży.

Licencja: Creative Commons