W Krakowie rośnie konkurencja na rynku hotelarskim. Na planie miasta pojawiają się nowe hotele, a te już działające podnoszą standardy, aby sprostać wymaganiom gości, których w stolicy Małopolski wciąż przybywa. Wiąże się to z rosnącą popularnością Krakowa jako ośrodka turystycznego i biznesowego.

Data dodania: 2019-02-19

Wyświetleń: 472

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Zmiany na rynku hotelarskim w Krakowie

Kraków cieszy się opinią najpiękniejszego miasta w Polsce i jednego z najpiękniejszych w Europie. To przyciąga jak magnes turystów z różnych krajów. W 2017 r. przyjechało ich do stolicy Małopolski aż 10 mln. Do tej liczby trzeba dodać jeszcze klientów biznesowych, którzy odwiedzają miasto w interesach. Rosnące zainteresowanie Krakowem zapowiada coraz dynamiczniejszy rozwój branży hotelowej w tym mieście.

Rynek hotelarski w Krakowie

Zwiększający się ruch turystyczny w stolicy Małopolski wymusza budowę kolejnych obiektów hotelowych. Już teraz zaplanowano na najbliższe lata realizację kilku nowych inwestycji, które dołączą do ponad 150 istniejących hoteli. Dla tych ostatnich prężnie rozwijający się rynek oznacza gwałtowny wzrost konkurencji. Nowe hotele przyciągają bowiem gości nowoczesnością, wysokimi standardami i nowatorskimi udogodnieniami. To stawia przed dużym wyzwaniem hotelarzy, chcących sprostać rosnącym oczekiwaniom klientów.

Gość w hotelu. Jakie są jego oczekiwania?

Doświadczenie pokazuje, że osoby zatrzymujące się w hotelach są z roku na rok coraz bardziej świadome swoich oczekiwań. Poza poczuciem bezpieczeństwa, wygodą i profesjonalną obsługą, częściej zwracają uwagę na estetyczną aranżację wnętrz, dodatkowe atrakcje w postaci strefy spa lub fitness czy zastosowanie w pokojach inteligentnych rozwiązań. Sprostanie tym wymaganiom jest kluczem do sukcesu w branży hotelarskiej. Jego osiągnięcie wiąże się jednak z koniecznością podnoszenia standardów i udoskonalania hotelowej oferty. Hotel w Krakowie Logos, wychodząc naprzeciw potrzebom swoich gości, zmienia oblicze. Jego wnętrza zyskają świeżość i nowe aranżacje, a hotelowa restauracja stanie się jeszcze atrakcyjniejszym miejscem na wesele w Krakowie. Obiekt oferuje też jedne z najlepszych sal konferencyjnych w Krakowie, które po remoncie zaprezentują znacznie wyższą jakość i większy komfort użytkowania. Prace potrwają kilka pierwszych miesięcy 2019 r. i nie będzie możliwości dokonywania rezerwacji na ten okres.

Alternatywa w zakopiańskim klimacie

Jednak nic straconego. W tym czasie można bowiem skorzystać z noclegu w hotelu spa w Zakopanem - Logos. To elegancki obiekt w zakopiańskim stylu, malowniczo położony w otoczeniu Tatr. Oferuje przestronne, komfortowe i gustownie urządzone pokoje, które zapewniają wypoczynek zarówno podczas wakacji, jak i wyjazdu służbowego. W trakcie pobytu o charakterze biznesowym do dyspozycji są także nowoczesne i dobrze wyposażone sale konferencyjne przystosowane do zorganizowania szkolenia, prelekcji lub spotkania firmowego. Na wszystkich gości po intensywnym zwiedzaniu lub wyczerpującym wydarzeniu biznesowym czeka odprężająca strefa spa z jacuzzi, sauną i gabinetem masażu. Dzień zwieńczy elegancka kolacja w jednej z dwóch hotelowych restauracji.

Licencja: Copyright - zastrzeżona