W zależności od ceny możemy spać w schronisku, hostelu, motelu, pensjonacie, kwaterze prywatnej lub tez hotelu jedno lub kilku gwiazdkowym. Ceny rosną tutaj bardzo nieproporcjonalnie i zależne są od renomy, wyposażenia, lokalizacji, wielkości miasta i atrakcji dodatkowych serwowanych gościom takich jak basen, sauna, masaże czy spa.

Data dodania: 2009-12-17

Wyświetleń: 2444

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

3 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dużo podróżujesz ? Co jest ważne przy wyborze noclegu – subiektywnie.

     Temat wyboru noclegu jest tak kompleksowy, że omówię go bardzo ogólnie. W większości przypadków numerem jeden przy wyborze jest cena, później dopiero jakość. Tak jest i będzie, a wynika to z prostego faktu, że jednak bogaczy jest zdecydowanie mniej niż ludzi z mniejszym budżetem, przez co też dużo bardziej zwracają uwagę na stosunek ceny do jakość i to pierwsze bierze górę. W zależności od ceny możemy spać w schronisku, hostelu, motelu, pensjonacie, kwaterze prywatnej lub tez hotelu jedno lub kilku gwiazdkowym. Ceny rosną tutaj bardzo nieproporcjonalnie i zależne są od renomy, wyposażenia, lokalizacji, wielkości miasta i atrakcji dodatkowych serwowanych gościom takich jak basen, sauna, masaże czy spa. Bardzo istotna jest lokalizacja oraz bezpośrednie otoczenie hotelu. Dla ludzi lubiących spokój i ciszę umiejscowienie w leśnych okolicach na przedmieściu może być na wagę złota. Basen zewnętrzny, stadnina czy możliwość gry np. w paint balla są dodatkowymi atutami. Cena w takich miejscach może być wyższa w związku z utrudnieniami związanymi z logistyką i transportem chociażby pożywienia z centrum miasta.

Ceny hoteli w Warszawie

     Inaczej jest z hotelami w centrum miasta, które nastawione są bardziej na ludzi przyjeżdżających z sprawach biznesowych lub nastawionych imprezowo. Tam ceni się przede wszystkim elastyczność, wysoki standard i pomocny zorientowany pod względem atrakcji w mieście personel. Noclegi w schroniskach zaczynają się od około 20zł, za 40-50zł można mieć bardzo komfortowy nocleg w pensjonacie nad morzem czy w górach. Ceny hoteli zaczynają się od ok. 80zł i szybują do nawet wielu tysięcy dolarów (np. w Dubaju) W najczęściej odwiedzanych hotelach klasy biznes ** i *** gwiazdkowych w warszawie ceny dla hoteli ** zaczynają się od 150zł a dla *** od 200zł. Można jednak znaleźć hotele ** droższe niż ***. Jak widać więc gwiazdki nie są jedynym wyznacznikiem ceny. Hotele **** gwiazdkowe są już zdecydowanie droższe i ceny zaczynają się od 500-600zł.

Licencja: Creative Commons
3 Ocena