Polisa Polisa to dowód asekuracyjny wydany przez instytucję ubezpieczeniową, zapewniający wypłatę określonej sumy (przewidzianej w umowie z firmą oferującą ubezpieczenia) za straty poniesione przez ubezpiec...

Data dodania: 2007-07-04

Wyświetleń: 8603

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 5

WIEDZA

-5 Ocena

Licencja: Creative Commons

Polisa

Polisa to dowód asekuracyjny wydany przez instytucję ubezpieczeniową, zapewniający wypłatę określonej sumy (przewidzianej w umowie z firmą oferującą ubezpieczenia) za straty poniesione przez ubezpieczonego bez jego winy. Ubezpieczyciele oferują klientom różnego rodzaju polisy (zależnie od sytuacji, indywidualnych potrzeb, ceny, etc.).

Jest wśród na przykład:
- polisa na życie,
- polisa na zdrowie,
- polisa turystyczna,
- polisa dla kierowców,
- i wiele innych.

Ubezpieczenia turystyczne

Osoby wykupujące ubezpieczenia turystyczne otrzymują po podpisaniu umowy z ubezpieczycielem dokumenty – polisy turystyczne.

Są to ubezpieczenia obejmujące nieszczęśliwe przypadki, jakie mogą spotkać nas w trakcie podróży (złamanie nogi na nartach - NNW, wypadek samochodowy - OC, kradzież bagażu, zgubienie dokumentów, i in.). Turystyczna polisa ubezpieczeniowa może obejmować ubezpieczenia indywidualne lub ubezpieczenia dla firm (np. ubezpieczenia delegacji).

Ubezpieczenia turystyczne polecane są szczególnie tym osobom, które wybierają się za granicę. Dzięki takiej polisie mają zapewnioną pomoc ubezpieczyciela w każdej trudnej sytuacji, przez 24 godziny na dobę.
Licencja: Creative Commons
-5 Ocena