Bankowość prywatna budzi coraz większe zainteresowanie na rynku usług finansowych. Terminem tym określane są usługi oferowane najbogatszym. Bankowość prywatna jest to bowiem kompleksowy i zindywidualizowany system finansowej obsługi zamożnych klientów przez banki.

Data dodania: 2009-11-26

Wyświetleń: 1816

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons


Bankowość prywatna - początki

Bankowość prywatna narodziła się w Anglii w XVII w. To właśnie tam arystokraci, ziemianie, a także bogaci fabrykanci i kupcy korzystali ze specjalnych usług bankowych. Bankowość prywatna już wtedy nastawiona była na indywidualną obsługę najważniejszych klientów. Ówczesne banki przypominały bardziej kluby dla wybranych, gdzie do założenia rachunku wymagany był nie tylko odpowiedni majątek, ale także wprowadzenie przez jednego z dotychczasowych klientów oraz odpowiednie pochodzenie. Poza Londynem bankowość prywatna rozwinęła się głównie w Genewie i Luksemburgu, w których to miastach do dziś znajdują się największe banki.

Bankowość prywatna - poczuj się wyjątkowo

Bankowość prywatna stała się wyjątkowo dochodową częścią sektora finansowego. Dzieje się tak za sprawą coraz większej liczby potencjalnych klientów. Obecnie coraz więcej osób zamożnych to nie tylko ludzie, których majątek związany jest z rodzinnym dziedzictwem, ale także ci, którzy wypracowali go sami. Bankowość prywatna jest dla nich bardzo kuszącym rozwiązaniem. Ludzie lubią być traktowani indywidualnie i elitarnie, a na tym m.in. ta forma bankowości polega. Każdy klient posiada swojego osobistego doradcę, za którego pośrednictwem załatwia wszelkie sprawy bankowe. Usługi oferowane przez bank są kompleksowe i indywidualnie dopasowane do potrzeb i możliwości danej osoby. Bankowość prywatna oferuje nie tylko tradycyjne usługi takie jak kredyty, pożyczki, czy różnego rodzaju rachunki, ale również produkty inwestycyjne, cały szereg rozwiązań ograniczenia ryzyka inwestycyjnego, a także kompleksowe doradztwo w zakresie finansów i nieruchomości. Jeśli mamy więc odpowiednią sumę na koncie i chcemy poczuć się jak członkowie elitarnego klubu powinniśmy zainteresować się taką właśnie formą bankowości.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena