Czasem potrzebujemy w krótkim czasie podnieść temperaturę w pomieszczeniu. Na przykład wtedy gdy wróciliśmy z zimowego urlopu i dopiero co włączył się piec centralnego ogrzewania.

Data dodania: 2009-11-24

Wyświetleń: 2132

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jednym z najbardziej popularnych sposobów ogrzewania w takich sytuacjach są termowentylatory. Doskonale nadają się one do mniejszych jak i większych pomieszczeń. Są one urządzeniami, które podnoszą temperaturę powietrza w pomieszczeniu dzięki strumieniowi ciepłego powietrza. Mają one zarówno wady jak i zalety.
Kupując takie urządzenie powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na jego moc. Im większe pomieszczenie tym większa powinna być moc termowentylatora. Jeżeli chcemy uniknąć tego, że wraz z ciepłym powietrzem po naszym pokoju roznoszone są różne brudy i kurz, powinniśmy kupić termowentylator wyposażony w filtr zasysanego powietrza.
Takie urządzenia są bardzo proste w obsłudze, najczęściej wyposażone są w dwa widoczne pokrętła, z których jedno służy do regulacji temperatury wydmuchiwanego powietrza, a drugie reguluje to jak intensywny będzie nawiew. Ważny jest również fakt,że w lecie urządzenia te mogą być używane jedynie jako zwykłe wentylatory. Wystarczy, że wyłączymy grzałkę powietrza. Montując takie urządzenie powinniśmy zwrócić uwagę, żeby nie było ono umieszczone bezpośrednio naprzeciw naszych oczu. Wiadomo bowiem, że strumień ciepłego powietrza, działający bezpośrednio na twarz może doprowadzić do podrażnienia śluzówek naszych oczu.
Z pewnością najlepiej zrobimy, jak zdecydujemy się na przenośny termowentylator. Można go postawić w każdym pomieszczeniu, a nawet zabrać na działkę. Większość z nich wyposażona jest w wygodne uchwyty, które znacznie ułatwiają ich transport. Korzystanie z termowentylatorów jest opłacalne, gdy dotyczy ono niewielkich powierzchni, bądź krótkiego okresu czasu. Wiadomo bowiem, że energia elektryczna jest droga, a takie urządzenie nie jest zbyt energooszczędne.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena