Postanawiając być szczęśliwym myślimy, że każdy dzień będzie wspaniały, my będziemy kontrolować, zarówno swoje myśli jak i nastawienie, a jeżeli coś idzie nie tak - czujemy się zniechęceni, smutni i źli...

Data dodania: 2009-11-17

Wyświetleń: 2184

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

3 Ocena

Licencja: Creative Commons

wydaje nam się wtedy, że jesteśmy do niczego, nie potrafimy sprawić, aby nasz humor zmienił się, więc może w ogóle nie próbować i żyć tak jak do tej pory.

Nie zamierzam, pisać tak jak to w wielu książkach, że musisz koniecznie swój zły nastrój natychmiast zmienić, bo inaczej nie będzie dobrze.

Chcąc zmian w swoim życiu często zapominamy, że jesteśmy istotami, które oprócz samokontroli potrzebują również wyrozumiałości dla samego siebie.


Tak naprawdę to pięknie i ładnie jest tylko w bajkach, w życiu jest różnie.
Są piękne jasne słoneczne dni, ale są również te burzliwe i szare.


„Zaakceptuj istnienie złych dni w twoim życiu - i tyle"


Musisz sobie uświadomić, że taki stan rzeczy jest jak najbardziej normalny, wtedy łatwiej będzie dążyć ci do szczęśliwszego życia.
Są dni, w których nic nam nie wychodzi, nie ważne jak bardzo byśmy się starali. Kiedy chcemy coś osiągnąć bądź zrobić, a nie wychodzi nam, jesteśmy przybici.
Wydaje się, że przecież miało być tak pięknie, pozytywne nastawienie i w ogóle, a jest inaczej, czujemy się oszukani.

W swojej drugiej książce "Weź się w garść" tak pisałam o ciężkich chwilach:

Nie cały czas będziesz w stanie być optymistycznie nastawiony do życia i do wszystkiego, co cię otacza. Nadejdą chwilę zwątpienia i smutku.

W takich chwilach człowiek nie wie czy idee, jakie sobie przyjął są słuszne, wszystko może wydawać się beznadziejne.

Nie mówię, że droga do sukcesu jest łatwa i prosta, wręcz przeciwnie, mogą pojawić się dni, kiedy jedyną rzeczą, jaką będziesz chciał robić to smucić się, że znowu nie wyszło tak jak tego chciałeś.

Droga do sukcesu wygląda pięknie tylko w opowieściach ludzi, którzy już do niego doszli. Opowieści takich można słuchać jak bajek ze szczęśliwym zakończeniem.

Kiedy jednak sami chcemy do czegoś dojść nie jest już tak kolorowo.

Nie chce być następną osobą, która powie ci, że nie będzie tak ciężko, wręcz przeciwnie chcę, żebyś wiedział, że będzie bardzo ciężko.

Mam wrażenie, że większość ludzi rezygnuje z osiągnięcia celu, dlatego, że nie spodziewali się, takich odczuć, które czuli wtedy, gdy sprawy przybierały taki obrót, którego nie chcieli.


Mówię, iż będzie ciężko nie po to, aby cię wystraszyć, ale po to żebyś się na te chwile przygotował. Wszystko, co nas spotyka, szczególnie sytuacje, ludzie i emocje negatywne są po to, aby kształtować nas i nasz charakter.

Dasz radę przetrwać to - jesteś zwycięzcą. Jeśli nie? To nie koniec świata.

No właśnie - to nie koniec świata, takie chwile też się zdarzają i musisz je zaakceptować
w swoim życiu, bądź dla siebie wyrozumiały, jeśli masz ciężki dzień, staraj się obrócić twoje nastawienie na pozytywne, lecz jeśli nie wyjdzie to nie zmuszaj się na siłę!

"Często samodyscyplina jest ważna, ale jesteś człowiekiem - nie maszyną"

P.S na stronie e-sukces.com.pl możesz od razu zapisać się na codzienną dawkę motywacji z artykułami z e-sukcesu dotyczącymi motywacji, samodoskonalenia, rozwoju osobistego, pozytywnego myślenia oraz szeroko rozumianego sukcesu

Licencja: Creative Commons
3 Ocena