Nie ma to jak bezchmurne niebo i ukochana osoba u boku. Jednak gdy zaczyna padać śnieg czy deszcz potrafi zepsuć nie jedną romantyczną sytuację. Sądzę, że idealnym rozwiązaniem są zabudowy balkonów i tarasów.

Data dodania: 2009-11-15

Wyświetleń: 1626

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Z założenia miała to być dyskusja omawiająca zalety i wady rozwiązania jakim jest zabudowa tarasów i balkonów. Jednak zdecydowałem się od razu stanąć po jednej stronie i przedstawić jej korzyści.

Nie wiem jak Państwo ale ja jestem za zabudową i balkonów i tarasów. Miałem ogromny taras. Piękne drewno, trochę mebli tarasowych. Niestety, gdy tylko przychodziły chłodne dni, czy noce - taras odchodził w zapomnienie. Odkąd go zabudowałem mogę cieszyć się wspaniałym widokiem o każdej porze dnia i roku. Przeszklenie całej powierzchwni, czyli nie tylko ścian, ale i dachu powoduje, że wieczory nabierają magicznych właściwości. Przeszklone drzwi tarasowe stają się teraz pierwszą bramą do nowej przestrzeni w domu, którą można zagospodarować dla całej rodziny.
Pamiętajmy również o tym, że chronimy przy tym nasze meble i cenny taras często wyłożony bardzo dobrym drewnem.

A dlaczego zabudowy balkonów? Sądzę, że powód jest identyczny. Taką zabudową w żaden sposób nie ograniczamy sobie przestrzeni, a wręcz przeciwnie zyskujemy ją. Wiele osób zapyta, a co z możliwością poczucia tego świeżego powiewu... ? Nie ma problemu. Otwieramy jedno ze skrzydeł i wiatr wdziera się do naszego mieszkania.

Jak już wspominałem jest to również dodatkowa przestrzeń. Wielu moich znajomych przystosowało balkon na dodatkowe pomieszczenie w domu. Sprawdza się doskonale.

Podsumowując. Zabudowy balkonów czy tarasów mają na pewno więcej pozytywów niż negatywów. Są doskonałym rozwiązaniem na każdą porę roku, a na pewno na jesień i zimę.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena