Sterylizowanie butelek dla dzieci jest zalecane dla niemowląt dla niemowląt do 6 miesiąca życia. Marek sterylizatorów jest dosyć dużo, ale generalnie rozróżnia się ich dwa rodzaje.

Data dodania: 2009-11-08

Wyświetleń: 2211

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Pierwszym rodzajem sterylizatorów są sterylizatory parowe. Sterylizatory parowe wykorzystują ciepło pary wodnej poprzez intensywne podgrzanie wody, by likwidować wszelkiego rodzaju domowe bakterie we wręcz ekspresowym tempie. Prawie wszystkie sterylizatory parowe wyposażone są w specjalnie zaprojektowane koszyczki do sterylizacji butelek i ich akcesoriów. Elektroniczne sterylizatory sterylizują najczęściej od 4 do 6 butelek jednocześnie. Butelki w pojemniku sterylizatora pozostają sterylne po jego otwarciu od 6 do 24 godzin. W ten sposób, można więc mieć czyste i całkowicie sterylne butelki o dowolnej porze dnia i nocy. Sterylizatory parowe są droższe od mikrofalowych, ponieważ są wyposażone we własne urządzenie podgrzewające wodę do uzyskania pary.

Drugim rodzajem sterylizatorów są sterylizatory mikrofalowe. W przypadku tych urządzeń skuteczna sterylizacja następuje z wykorzystaniem mocy zwykłej kuchenki mikrofalowej. Do pojemnika po włożeniu butelek dodajemy wody, wstawiamy do kuchenki mikrofalowej i czekamy około 2 minut żeby wysterylizować zawartość pojemnika. Po takiej sterylizacji zawartość pojemnika sterylizatora pozostaje sterylna przez 24 godziny - jeżeli pokrywa pojemnika nie będzie otwierana. Dzięki temu możesz karmić swoje dziecko o każdej porze dnia lub nocy. Uchwyty pojemników sterylizacyjnych pozostają chłodne nawet bezpośrednio po wyciągnięciu z kuchenki. Pojemniki pasują do większości kuchenek mikrofalowych ale przede wszystkim doskonale sprawdzają się w podróży. W standardowym pojemniku mieści się 6 butelek. Można w takim pojemniku sterylizować również laktatory ręczne lub niektóre części od laktatorów elektrycznych.

Każdy dobry dziecięcy sklep internetowy posiada oba rodzaje sterylizatorów w swojej ofercie.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena