Myślisz usilnie i szukasz w sklepach internetowych, jaki prezent kupić dla świeżo upieczonych rodziców? Podaruj im coś praktycznego! Może im się przyda, może nawet o czymś takim nie myśleli. Zobacz dwie ciekawe propozycje.

Data dodania: 2009-11-09

Wyświetleń: 3012

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Propozycja pierwsza to Dzienniczek Karmienia Maluszka - to wprost fantastyczne rozwiązanie dla świeżo upieczonych Rodziców, aby zawsze wiedzieli, kiedy i ile zjada ich maluszek. Teraz już zawsze będą wiedzieli czy ich dziecko jada regularnie, a idąc na wizytę kontrolną do pediatry będą mieli pełną wiedzę o swoim dziecku w jednym tylko miejscu. Ten dzienniczek powstał głownie z myślą o wszystkich mamach karmiących piersią. W dzienniczku zapisuje się czas karmienia piersią i zaznacza się, którą piersią było karmione dziecko. Jeżeli mama ściąga pokarm, to w rubryce "butelka" zapisze ilość mleka, jakie zjadł maluszek. W dzienniczku są też karty: siatek centylowych służące do oceny prawidłowego rozwoju dziecka i tabelki choroby maluszka, które przydadzą się na wizycie u lekarza. Dzienniczek karmienia maluszka uzupełnia się w sposób graficzny i skrótowy, a przez to uzupełnianie jest szybkie, a jego odczytywanie przejrzyste. Sposób wypełnienia prezentowany jest na początku dzienniczka.

Propozycja druga to Dzienniczek Dnia Maluszka - to świetne udogodnienie dla rodziców zapracowanych. Dzienniczek dnia Maluszka powstał z myślą o rodzicach małych dzieci. Zapracowani rodzice dzięki niemu mogą komunikować się z babcią i nianią Maluszka. Pod koniec dnia będą wiedzieć, co ich pociecha robiła. Na początku dzienniczka zapisuje się telefony mamy i taty oraz lekarza pediatry. A także ważne informacje o Maluszku, czego nie może jeść, jakie leki powinien przyjąć, na co jest uczulony. Następnie układ notesu pozwala na zapisywanie po jednej stronie: aktywności dziecka oraz uwag np. brakuje pieluszek. Na drugiej stronie w tabelce dnia zapisuje się ilość jedzenia bądź czas karmienia piersią, zmianę pieluszek, czas: snu, spaceru i zabawy. Wszystko to przyporządkowane do odpowiedniej godziny. W Dzienniczku jest podpowiedź jak zapisywać w formie graficznej informacje o dziecku tak, aby notatki w czasie dnia zabierały jak najmniej czasu.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena