Poród bez bólu? Czy to możliwe? Przyjściu na świat noworodka nie musi już towarzyszyć ból i cierpienie rodzącej go matki. Teraz z urządzieniem są urządzenia, dzięki którym poród będzie łatwiejszy.

Data dodania: 2009-11-06

Wyświetleń: 1738

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Można podczas porodu oczywiście zagryzać zęby (tak jak to robiły nasze babcie) i postanowić sobie, że urodzisz i będzie zaraz po wszystkim. Porody bez wsparcia farmakologicznego czy innych metod uśmierzania bólu porodowego były do niedawna standardem obecnym we wszystkich szpitalach. Znieczulenie zewnątrzoponowe przy porodzie jest już teraz nawet refundowane przez niektóre kasy chorych - zależy od województwa i szpitala (niektóre mają podpisane takie umowy z NFZ).

Obecnie są już metody takiego uśmierzania bólu, że ani matce, ani dziecku nie grozi żadne niebezpieczeństwo związane ze stosowaniem takich metod. Poród bez bólu może się stać realny dzięki zastosowaniu cyfrowego elektrostymulatora z technologią Opti-Max opracowany specjalnie do uśmierzania bólu porodowego. Cyfrowy elektrostymulator jest bodajże najnowocześniejszą i najmniej inwazyjną metodą uśmierzania bólu porodowego - bez jakichkolwiek anestetyków i towarzyszących im skutków ubocznych. Technologia ta jest stosowana z powodzeniem w Anglii - do Polski trafiła niedawno. Obecnie ta metoda uśmierzania bólu porodowego jest stosowana powszechnie na całym świecie, a teraz dostępna jest również w Polsce. Za pomocą przyklejanych do skóry elektrod i wysyłanych przez nie łagodnych impulsów elektrycznych do nerwów podskórnych elektrostymulator blokuje docieranie informacji bólowych i uśmierza w ten sposób ból odczuwalny. Urządzenie do uśmierzania bólu porodowego zostało specjalnie zaprojektowane dla potrzeb niwelowania bólu porodowego - nie jest to coś co działa uśmierzająco "przy okazji".

Urządzenie to posiada 4 elektrody, które przylepiane są do skóry. Pozwala także kontrolować intensywność działania dwóch kanałów dla maksymalnej skuteczności działania w trakcie porodu.

Poród bez bólu jest już możliwy. Urządzenie to jest sprzedawane w aptekach i sklepach internetowych dla dzieci.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena