Zarówno miłośnikom motoryzacji, jak i ludziom wpatrujących się w przygody super agenta James’a Bonda nie trzeba przedstawiać marki Aston Martin. Firma powstała w 1914 roku. Założona przez Lionela Martina i Roberta Bamforda od początku działalności skupiała się na produkcji sportowych au...

Data dodania: 2007-06-27

Wyświetleń: 5476

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zarówno miłośnikom motoryzacji, jak i ludziom wpatrujących się w przygody super agenta James’a Bonda nie trzeba przedstawiać marki Aston Martin. Firma powstała w 1914 roku. Założona przez Lionela Martina i Roberta Bamforda od początku działalności skupiała się na produkcji sportowych aut wysokiej jakości. Pierwszy pojazd z pod znaku Aston Martin ujrzał światło dzienne w 1915 roku. Kolejne modele pojawiły się dopiero po kilku latach, czego powodem był wybuch pierwszej wojny światowej.

Rok 1922 zaowocował wprowadzeniem na rynek kolejnego modelu marki, pod nazwą Aston Martin „Bunny”. Przedsięwzięcie zostało osiągnięte dzięki wsparciu wielkiego fana motoryzacji, księcia Louisa Zborowskiego. Przez kolejne lata firma gruntowała swoją pozycję na rynku motoryzacji, lansując się na ekskluzywnego producenta sportowych samochodów.

Brytyjski rodowód marki Aston Martin, jak i jego sportowy wizerunek sprawiły, że był on idealnym pojazdem do filmów o agencie brytyjskiego wywiadu – Jamesie Bondzie. Pierwszy raz model DB5 pojawił się w filmie w roku 1964 i 1965. Kolejny raz, po długiej przerwie Astona Martina ujrzeć mogliśmy w 1987 roku, 2002 oraz w najnowszej części Casino Rayale, gdzie James Bond kierował nowy model Aston Martin DBS.

Galerie samochodów marki Aston Martin cieszą się ogromną popularnością, niejednokrotnie siadając do komputera fana motoryzacji spotkać się możemy z tapetą DB9, czy też zdjęciem Astona V8 Vantage. Brytyjska marka jest z pewnością marzeniem niejednego mężczyzny, który prowadząc taki pojazd chciałby poczuć się jak prawdziwy super agent.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena