Jesień zaskoczyła nas przedwczesną zimą...tak, tak parę dni temu mieliśmy okazję doświadczyć przedwczesnej zimy dlatego warto pomyśleć też o tym, w powinniśmy się ubierać zimą.

Data dodania: 2009-10-27

Wyświetleń: 3024

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jesień zaskoczyła nas przedwczesną zimą...tak, tak parę dni temu mieliśmy okazję doświadczyć przedwczesnej zimy dlatego warto pomyśleć też o tym, w powinniśmy się ubierać zimą.

Pora roku jaką jest zima to bardzo wymagający sezon. Wiele wymaga od naszej skóry, naszego ciała, zimy nie lubią także nasze włosy. Dlatego myśląc o ubiorze powinniśmy nie tylko ocenić, czy będzie nam w tym stroju ciepło, lecz także przemyśleć kwestię odpowiedniej ochrony.

Najzdrowszy sposób ubierania się zimą to tzw. na cebulę, czyli warstwowo - im więcej wartstw, tym bardziej jesteśmy wolni w ściąganiu ich, nie należy bowiem oprócz wyziębienia organizmu doprowadzać także do jego przegrzania.

Ponadto odzież, którą mamy na sobie, powinna być z naturalnego materiału, gdyż noszenie ubrań 'sztucznych' może nieść za sobą wielkie szkody dla naszego organizmu. Np. sztuczne metalowe elementy mogą w czasie ostrej zimy przymarzać i przez to możemy cierpieć.

Tak samo jest też z odzieżą ze sztucznego materiału, która nie przepuszcza tlenu. W takich ubraniach szybciej się pocimy i jak już było powiedziane przegrzanie może tak samo prowadzić do choroby jak zbyt chłodne ubranie się.

Pamiętajmy także o ciepłych butach, najlepiej z futerkiem w środku, co najmniej za kostkę, dzięki czemu nasza stopa nie zmarznie (od stóp najłatwiej można się przeziębić), nie dostanie się do buta także śnieg. Oprócz tego, jak każdy but zimowy powinien być wygodny...i nie przemakać.

Zimą do ubioru powinniśmy zaliczyć także krem stosowany nie tylko na twarz, dłonie, ale i na całe ciało. Opodwiednia ochrona 'kosmetyczna' stanowi swego rodzaju pierzynkę dla naszej skóry, ogrzewa, chroni przed wysuszeniem i wymarzaniem. To taki ostatni bastion, który mróz musi pokonać, by dostać się do naszego ciała.

Zainteresowani ubraniami, modą mogą też chętnie zapoznać się z ofertą odzieży reklamowej - odzież reklamowa nie tylko dla firm!

Licencja: Creative Commons
0 Ocena