Płyta warstwowa- element budowlany składający się z okładzin metalowych i umieszczonego pomiędzy nimi rdzenia izolacyjnego. Jest stosowana do tzw. lekkiej obudowy ścian i dachów w budownictwie przemysłowym, magazynowym i rolniczym.

Data dodania: 2009-10-22

Wyświetleń: 6646

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 4

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

4 Ocena

Licencja: Creative Commons

Znajduje również zastosowanie przy budowie pawilonów, kontenerów i garaży. Okładziny zazwyczaj wykonane są z blachy ocynkowanej -powlekanej powłokami organicznymi typu: Poliester czy rzadziej PVC lub PVF2 (tzw. blachy powlekane) Rdzeń stanowi sztywna pianka poliuretanowa (PUR/PIR), styropian lub twarda wełna mineralna.
Zadaniem okładzin jest uzyskanie odpowiedniej sztywności i nośności oraz dodatkowo ochrona rdzenia izolacyjnego. Sam rdzeń zaś pełni funkcję izolacyjną i utrzymuje okładziny w stałej odległości od siebie
Z płyt warstwowych możemy budować hale przemysłowe, magazynowe, sportowe, pawilony i obiekty handlowe, biurowe, socjalne, hangary, garaże, warsztaty, kontenery, mrożnie, oraz chłodnie. Dzięki dużej palecie kolorystycznej, wielu rodzajom profilowań okładzin można przy pomocy płyt warstwowych uzyskać obiekt nie o doskonałych parametrach termicznych, ale także i interesujący architektonicznie.. Konstrukcja umożliwia szybki i prosty montaż niezależnie od pogody w układzie pionowym i poziomym. Płyty warstwowe można stosować na dachy, ściany zewnętrzne , ścianki działowe a także sufity podwieszane. Występują w szerokiej gamie grubości - od 40 do 200 mm dzięki czemu zastosowanie tego materiału jest ogromne. Płyta warstwowa oraz akcesoria ( łączniki, uszczelki, obróbki blacharskie ) stanowią kompletny system który warto wziąć pod uwagę przy planowaniu inwestycji jako alternatywę dla budownictwa tradycyjnego (pustak,ceramika itd). Przekonało się już o tym wielu inwestorów - co widać po ilości obiektów jakie powstały i powstają w Polsce właśnie w technologii lekkiej obudowy.

Licencja: Creative Commons
4 Ocena