Trądzik to choroba wieku młodzieńczego. Pierwsze objawy pojawiają się na skórze twarzy wraz z wchodzeniem w okres dojrzewania. Są to zaskórniki otwarte: ciemne małe plamki w środku otwartych porów, zaskórniki zamknięte: wypukłe, jasne grudki oraz krosty wypełnione ropą.

Data dodania: 2009-10-21

Wyświetleń: 2219

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

0 Ocena

Co o tym sądzisz?

Zaloguj się aby dodać komentarz

Ten artykuł został pobrany na poniższe strony:

http://www.wszystkookosmetologii.blogspot.com
Podobne artykuły
Fakty i mity na temat pielęgnacji cery trądzikowej

Fakty i mity na temat pielęgnacji cery trądzikowej

Walka z trądzikiem jeszcze do niedawna polegała na stosowaniu wielu produktów antybakteryjnych. Jednak pomijało się obronne funkcje skóry i rolę bariery hydrolipidowej, która po terapiach retinolem wymagała solidnej odbudowy. Dziś do pielęgnacji cery trądzikowej podchodzi się nieco inaczej, uwzględniając rolę mikrobiomu skóry i płaszcza wodno-tłuszczowego. Jakie są mity i fakty na temat trądziku i pielęgnacji cery trądzikowej?

Jak czytać etykiety kosmetyków naturalnych?

Jak czytać etykiety kosmetyków naturalnych?

Zastanawiasz się z czego wyprodukowany jest dany kosmetyk?

Zajrzyj do etykiety!

Nazwy składników oznaczone są w języku łacińskim lub w języku angielskim.

Mamy świadomość, że nie każdy rozumie co oznaczają konkretne nazwy (nawet jeżeli jest osobą biegłą w danym języku), więc stworzyliśmy listę najbardziej popularnych składników, gdzie tłumaczymy co oznaczają.

Jak dbać o włosy po zabiegu prostowania keratynowego?

Jak dbać o włosy po zabiegu prostowania keratynowego?

Zabieg keratynowego prostowania włosów to najlepszy sposób na uzyskanie wymarzonej fryzury. Tafla gładkich i lśniących włosów to marzenie większości kobiet. Po keratynowym prostowaniu można się nią cieszyć przez co najmniej kilka miesięcy. Efekt ten można maksymalnie wydłużyć dzięki odpowiedniej pielęgnacji w domu. Właśnie o tym opowiemy w naszym artykule.