Miłość nie zawsze kończy się szczęśliwie. Dzieje się tak z różnych przyczyn. Czasami różnica charakterów jest tak duża, że trudno się partnerom porozumie. Im uczucie jest silniejsze, tym trudniejsze rozstanie.

Data dodania: 2009-10-06

Wyświetleń: 2299

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Miłość nie zawsze kończy się szczęśliwie. Dzieje się tak z różnych przyczyn. Czasami różnica charakterów jest tak duża, że trudno się partnerom porozumieć. Czasami do rozstania prowadzą niesprzyjające okoliczności. Bywa też tak, że uczucie wygasa i w naturalny sposób związek się rozpada. Im uczucie jest silniejsze, tym trudniejsze rozstanie. Szczególnie bolesne jest zakończenie związku z osobą, która wciąż jest dla nas bardzo ważna.

Niewątpliwie dla obu stron rozstanie jest bolesnym przeżyciem. Jeżeli koniec związku jest nieuchronny, nawet największe starania tego nie zmienią. Pamiętaj, że zazwyczaj obie strony są odpowiedzialne za taki stan rzeczy i nie obwiniaj się. Postaraj się obiektywnie spojrzeć na Wasz związek i zastanów się, czy naprawdę do siebie pasujecie. Nawet jeśli wciąż kochasz drugą osobę, nie idealizuj jej, nie myśl o tym, co straciłeś. Nie wydzwaniaj, nie proś o kolejną szansę. Czas jest najlepszym doradcą, a rozstanie może być początkiem czegoś zupełnie nowego. Nie załamuj się, nie rozpaczaj. Naucz się żyć bez drugiej osoby. Oczywiście nie będzie to łatwe zadanie, szczególnie jeśli byliście ze sobą bardzo długo. Dlatego postaraj się znaleźć sobie nowe zajęcie, a może w końcu zrobić to, na co nie było czasu w związku.

Rozstanie zmusza do zatrzymania się na chwilę, do refleksji i przemyśleń, zastanowienia się nad zmianami w swoim życiu. Najważniejsze, aby zakończyć ten nieprzyjemny etap życia i otworzyć się na nowy. Nie trać wiary w to, że przeżyjesz jeszcze piękniejsze chwile i doznania. Zadbaj o siebie, wyjdź do ludzi. Jeśli czujesz, że jeszcze za wcześnie na nową miłość, nie zmuszaj się. Nie musisz od razu angażować się w nowy związek. Czas leczy rany i z pewnością przyjdzie odpowiedni moment na nową miłość. Nowe znajomości pomogą Ci zapomnieć o niepowodzeniu.

Czas po rozstaniu wykorzystaj jak najlepiej. Ciesz się swobodą i nowymi możliwościami. Zamknij za sobą furtkę i pozwól otworzyć się nowej. Nie myśl z żalem o tym, co było, myśl z radością o tym, co dopiero przyjdzie. Pamiętaj, że w serwisie matrymonialnym ktoś na Ciebie czeka.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena