Naturalnym etapem znajomości przez internet jest spotkanie. Być może dla osób nieśmiałych pierwsze spotkanie będzie ciężką próbą i nie lada wyzwaniem. Zanim wybierzesz się na randkę upewnij się, że jest to odpowiedni moment. Na pewno wiele już wiecie o sobie i macie poczucie, że nie jesteście sobie obcy. Czasami jednak wkrada się niepewność.

Data dodania: 2009-08-07

Wyświetleń: 3403

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Naturalnym etapem znajomości przez internet jest spotkanie. Wymiana listów w serwisie matrymonialnym pomaga lepiej się poznać, ale spotkanie decyduje o dalszych relacjach. Nie ma większego znaczenia kto wyjdzie z taką inicjatywą. Być może dla osób nieśmiałych pierwsze spotkanie będzie ciężką próbą i nie lada wyzwaniem. Zanim wybierzesz się na randkę upewnij się, że jest to odpowiedni moment. Na pewno wiele już wiecie o sobie i macie poczucie, że nie jesteście sobie obcy. Czasami jednak wkrada się niepewność. Wśród tak ekscytujących emocji mogą pojawić się różne obawy. Rozczarowanie wyglądem, sztywna atmosfera, popełnianie gaf. Nie ma powodu ku tak pesymistycznym scenariuszom. Wasze spotkanie jest wynikiem świadomej decyzji i wzajemnej sympatii. Nie ma się czego obawiać. Z pomocą tego poradnika dowiesz się, co zrobić, aby spotkanie było udane.

1. Czas i miejsce spotkania.
Miejsce, w którym spotkacie się po raz pierwszy oraz godzinę spotkania z pewnością wybierzecie razem. Najlepszym miejscem na pierwszą randkę jest neutralne, publiczne miejsce, np. kino, teatr. Umów się w miejscu, które znasz i w którym dobrze się czujesz. Może to być miejsce, w którym realizujesz swoje pasje, zainteresowania. Jeżeli lubicie filmy, udajcie się do kina. Jeśli uprawiacie sport, wybierzcie się na mecz, wycieczkę rowerową. Spędzone razem chwile na zabawie pozwolą Wam oswoić się ze sobą i nabrać śmiałości do rozmowy w kawiarni przy filiżance pysznej kawy. Wrażenia z seansu, czy wspólnej wycieczki będą doskonałym tematem do rozpoczęcia ciekawej dyskusji.
2. Rozmowa.
Pierwsza rozmowa ma na celu bliższe poznanie. Nie oznacza to jednak, że musisz od razu opowiedzieć historię swojego życia i zwierzać się ze swoich problemów. Zachowuj się naturalnie, nie udawaj kogoś, kim nie jesteś. Staraj się słuchać uważnie i okazuj swoje zainteresowanie. Mów o sobie szczerze i otwarcie, ale pamiętaj, że nie ma nic bardziej ekscytującego niż stopniowe odkrywanie tajemnic. Strategiczne stosowanie niedomówień i niedopowiedzeń to prawdziwa sztuka. Czasami wystarczy gest, spojrzenie, które powiedzą więcej niż potok słów. Jeżeli jesteś osobą nieśmiałą i obawiasz się krępującej ciszy, może warto pomyśleć o spotkaniu w większym gronie. Obecność innych osób często pomaga rozluźnić atmosferę i rozpocząć rozmowę. Z pewnością spotkanie dostarczy ciekawych tematów do rozmowy.
3. Odpowiedni ubiór.
Zadbany wygląd, promienna twarz i ubiór podkreślający zalety oczarują każdego. Nie powinno się drastycznie zmieniać swojego wyglądu. Eksperymentowanie z wyglądem tuż przez spotkaniem może przynieść opłakane skutki. Najważniejsze, żeby podczas spotkania czuć się dobrze i swobodnie. Strój nie może krępować Twoich ruchów. Lepiej skupić się na rozmowie niż na detalach ubrania.

Pierwsze spotkanie jest bardzo ważne. Korespondencja i oferta matrymonialna nie powiedzą Ci tyle, co bezpośredni kontakt. Pamiętaj o zachowaniu dystansu do własnych emocji. Podejdź do spotkania nieco z humorem. To pomoże Ci zachować miłe wspomnienia bez względu na przebieg dalszej znajomości. Pamiętaj również o tym, że pierwsze spotkanie nie powinno trwać zbyt długo. Macie przed sobą jeszcze wiele spotkań.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena