W Internecie można trafić na mnóstwo stron, na których znajdziemy projekty domów. Jeżeli nie mamy wiedzy i doświadczenia z zakresu budownictwa powinniśmy jednak uważać, żeby nie dać się oszukać przez zakupienie niepełnowartościowego projektu.

Data dodania: 2009-09-25

Wyświetleń: 2410

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W Internecie można trafić na mnóstwo stron, na których znajdziemy projekty domów. Jeżeli nie mamy wiedzy i doświadczenia z zakresu budownictwa powinniśmy jednak uważać, żeby nie dać się oszukać przez zakupienie niepełnowartościowego projektu. Z czego powinien składać się projekt, który pozwoli nam na wybudowanie w pełni wyposażonego domu? Powinien mieć kilka części, bowiem przy budowaniu domu pracuje kilka grup specjalistów i każda z nich powinna mieć odpowiednio przygotowany plan należących do nich działań.

O to wszystkie części, z których powinien się składać projekt:
- architektonicznej
- konstrukcyjnej
- instalacji elektrycznej i odgromowej
- instalacji sanitarnych gazowych i centralnego ogrzewania

Prawie zawsze firmy oferują też obliczenie kosztów materiałów i budowy domu w podanej przez nas lokalizacji. W tym celu trzeba wejść na stronę projektu, który nas interesuje i kliknąć w przycisk zwykle opisany „Zapytaj o koszt budowy".

Większość firm posiada projekty domów letniskowych jak i całorocznych. Domy zwykle możemy zamówić w dwóch technologiach: tradycyjnej murowanej i w technologii szkieletu drewnianego. Możemy albo skorzystać z gotowych projektów, które są dostępne stronach większości firm lub poprosić o stworzenie dla nas nowego projektu.

Przeglądając oferowane w Internecie projekty domów w bardzo prosty sposób możemy wybrać interesujący nas projekt i zamówić go. Zwykle tak wygląda procedura zamawiania projektu.
1) Wyszukujemy interesujący nas projekt na stronie firmy
2) Zapoznajemy się z jego szczegółami
3) Klikamy w „Zamów projekt"
4) Wypełniamy formularz zamówienia, podając adres dostawy oraz dane do faktury
5) Czekamy na potwierdzenie telefoniczne lub emailowe, jeżeli na stronie jest napisane, że ktoś potwierdzi nasze zamówienie
6) W ciągu kilku dni roboczych odbieramy przesyłkę z zamówionym projektem.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena