Kiedy myslimy o domu, przychodzą nam na myśl różne synonimy, takie jak azyl, gniazdo rodzinne czy oaza spokoju. Niemniej jednak, trudno by te określenia pasowały do mieszkania, w którym nie czujemy sie zbyt dobrze, ze względu na jego wystrój. Często bowiem nie wiemy jakie wyposażenie będzie odpowiednie.

Data dodania: 2009-09-22

Wyświetleń: 3105

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wielu ludzi zastanawia się nad tym co zrobić, aby ich mieszkanie stało się naprawdę ciepłe i przytulne. Oczywiście, każdy ma swoje własne upodobania co do wystroju wnętrz. Niektórzy preferują bardziej nowoczesne, a zarazem dość surowe wnętrza. Białe ściany, aluminiowe i plastikowe elementy wyposażenia – to wszystko sprawia, że mieszkanie wydaje się być bardziej przestronne i luksusowe. Kto jednak powiedział, że przytulne i dość rustykalne wnętrza nie mogą dawać wrażenia luksusu?

 

Stanie się tak, jeśli w mieszkaniu pojawią się antyki. Sprzęty takie posiadają wieloletnią historię, ich „rodowód” obejmuje niekiedy nawet paręset lat! Z tego powodu są one niezwykle wartościowe, a tym samym bardzo drogie. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, ze względu na swoją bogatą historię są łakomym kąskiem dla kolekcjonerów tego typu sprzętów, a przez to ich ceny stale wędrują w górę. Niemniej jednak, jeśli zależy nam na wyjątkowej atmosferze w mieszkaniu, nieco tajemniczej i rustykalnej, ale też eleganckiej, meble antyczne będą dla nas idealnym rozwiązaniem.

 

Nie musimy od razu całego mieszkania przemieniać w muzeum, wystarczy tylko jedna antyczna komoda lub biblioteczka. Tego typu sprzęty doskonale dopasują się do innych drewnianych mebli, ale wciąż będą się wyróżniały na ich tle, a to ze względu na ich niecodzienny wygląd. Antyki są unikatowe, teraz trudno jest już spotkać podobne meble, dlatego pod niektórymi względami będą się różnić od innych sprzętów. Dzięki temu nadamy naszym wnętrzu wyjątkowy charakter i niepowtarzalny wygląd.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena