Moda jest zjawiskiem szybko postępującym. Różnorodność trendów w modzie to dobroczyństwo, które zwiększa szanse żeby każdy znalazł coś dla siebie. Sztuką jest korzystać z mody umiejętnie, a nie podążać ślepo za najnowszymi tendencjami.

Data dodania: 2009-09-22

Wyświetleń: 4661

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Moda jest zjawiskiem szybko postępującym. Różnorodność trendów w modzie to dobroczyństwo, które zwiększa szanse żeby każdy znalazł coś dla siebie. Sztuką jest korzystać z mody umiejętnie, a nie podążać ślepo za najnowszymi tendencjami.

Przy doborze stroju warto zastanowić się nad dwoma kwestiami. Po pierwsze, dokąd się udajemy i gdzie pokażemy się w tym ubraniu. Po drugie, czy chcemy dopasować ubranie do siebie, czy wyglądać jak z okładki magazynu mody.

Niezależnie od preferencji radzę taki dobór ubrania, w którym czujesz się dobrze. Jeśli chcesz uchodzić za modnie ubranego mężczyznę, musisz się liczyć z tym, że nie we wszystkim będzie ci do twarzy. Dlatego zachowanie umiaru i odpowiednia kombinacja mody i pragmatyzmu może zdziałać cuda.

jak stworzyć solidny wizerunek?

„Nie szata zdobi człowieka”- mawiał Jan Kochanowski i ...bardzo się mylił. Jeśli chcesz zrobić dobre wrażenie, pamiętaj nie tylko o przygotowaniu merytorycznym. Strój jest twoja wizytówką, dzięki niemu sam jesteś swoją firmą i postaraj się, żeby firma ta była solidna.

Żeby osiągnąć miano solidnej firmy, twój strój powinien być wyprasowany, czysty, schludny i mało prowokujący. Staraj się raczej podążać za klasyczną elegancją. Dodatki pomogą Ci uniknąć nudnego wizerunku.

jak nosić krawat?

Na początek zapoznaj się z kilkoma uniwersalnymi wskazówkami. Są to podstawowe zasady elegancji, które obowiązują niezależnie od miejsca. Tak jak ty niezależnie od miejsca, chcesz być ubrany stosownie.

1. Koszula z krótkim rękawem

Koszula z krótkim rękawem nie pasuje ani do garnituru, ani tym bardziej, do krawata. Taka koszula jest dozwolona tylko przy sytuacjach nieoficjalnych, jednak nadal nie do garnituru.

2. Pognieciony i pobrudzony krawat

Nie można do tego dopuścić. Jeśli już krawat się pogniecie, nie prasujemy go. Lepiej oddać brudny i pognieciony krawat do pralni, gdyż tylko jedwabne modele najwyższej klasy same powracają do formy.

3. Przechowywanie krawata

Po zdjęciu krawata, należy rozwiązać węzeł. Krawat należy przechowywać w szafie w taki sposób, żeby się nie pogniótł. Na wieszaku zginamy krawat w pół w takim miejscu, które potem będzie pod kołnierzykiem.

4. Wiązanie krawata

Każdy mężczyzna powinien umieć wiązać krawat co najmniej na dwa sposoby. Węzeł prosty najbardziej nadaje się do krawatów węższych. Węzeł podwójny, uważany za najbardziej elegancki, zarezerwowany zaś jest dla krawatów szerszych.

5. Ilość krawatów w szafie

Absolutne minimum to 5 sztuk. Inne do pracy, inne na przyjęcia. Jeszcze jakieś awaryjne egzemplarze, gdyby coś się pobrudziło lub pogniotło.

jak dopasować koszulę do krawata?

1. Do pracy

Strój do pracy powinien być stonowany, ale nie musi być nudny. Wszystko zależy od miejsca, w którym pracujesz. Jeśli musisz być wzorem elegancji i wizytówką firmy, zrezygnuj z ekstrawagancji.

Umiarkowany zestaw „ton w ton” jest zawsze odpowiedni. Oczywiście krawat może być nieco ciemniejszy, jednak liczy się dobry dobór odcieni tak, by nie zlewały się w jedną całość i by każdy z nich pasował do całości, a jednocześnie dodawał ubraniu smaku.

2. Jak łączyć kolory i wzory

Dobrze przyjęła się zasada: trzy kolory, dwa wzory. Jeżeli zakładasz wzorzysty garnitur lub koszulę, krawat powinien być gładki lub w delikatne prążki.

Łączenie wzorów wymaga sporego doświadczenia. Bezpieczniej jest trzymać się tradycyjnych reguł, czyli dwa elementy gładkie i jeden w deseń.

3. Zestaw „wykrzyknik”

Jest to zestaw, który stosuje na przykład George Bush. Ciemny garnitur, jasna koszula i ciemny krawat. Zestawienie to sprawia, że twarz staje się bardziej widoczna.

4. Zestaw na wieczór

Zestaw wieczorowy znowu zależy od miejsca. Do klasyki należy czarny garnitur , biała koszula i jedwabny krawat ze spinką . Jednak można także skorzystać z odrobiny ekstrawagancji przy doborze dodatków, takich jak spinki do mankietów czy spinka do krawata.

Kreatywność jest pożądaną cechą przy doborze stroju, jeśli nie sprzeciwia się regułom dobrego smaku.

5. Dobrze dobrany krawat do osoby

Wysokiemu mężczyźnie pasuje krawat z wiązaniem podwójnym. To wiązanie równoważy proporcje ciała. Węzeł pojedynczy pasuje do osób niewysokich, o drobnej twarzy.

Krawat w paski wysmukla, a we wzory dodaje ciała. Także kolory mają tu znaczenie. Ciemny wyszczupla, jasny poszerza.

***

Aby nie zwariować od natłoku zasad, radzę wypróbować różne kombinacje w domowym zaciszu. Można również skorzystać z rady specjalisty, jednak najlepszym doradcą jesteś ty sam. Noś tylko to, w czym dobrze się czujesz i prezentujesz się profesjonalnie.

Jak cię widzą, tak cię piszą...

Licencja: Creative Commons
2 Ocena