Kilka dni temu, biegając po forach, natrafiłem na linka do czegoś o nazwie “Plus500”. Jako że z natury jestem bardzo ciekawskim stworzeniem, sprawdziłem co to. Jak się okazało bardzo dobrze zrobiłem. Plus500 to platforma do handlu akcjami, indeksami, towarami oraz walutami.

Data dodania: 2009-08-14

Wyświetleń: 795

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 6

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

6 Ocena

Licencja: Creative Commons

Na pierwszy rzut oka wywarła na mnie niesamowite wrażenie. Świetnie dopracowana, z pięknymi, dużymi wykresami (takimi jak lubię) odświeżanymi w czasie rzeczywistym oraz darmowym kontem demo. Świetna rzecz nie tylko dla kogoś kto dopiero chce zacząć bawić się na giełdzie.

Ale to nie wszystko. Zaraz po zarejestrowaniu się dostałem w charakterze bonusu 50 złotych na grę! Jedyne co musiałem zrobić to potwierdzić numer telefonu. Mniam ;)

Jeśli nie chcesz od razu rzucać  się w wir handlu „w realu”, możesz sobie poćwiczyć na koncie demo. Wygląda i działa identycznie jak konto z prawdziwą gotówką, jedyną różnicą jest fakt że znajduje się tam 8000 euro czekających na zainwestowanie. Niestety nie da się ich wypłacić  ;)

Interfejs jest prosty, łatwy i przyjemny.  Po lewej stronie mamy listę produktów którymi możemy handlować, na środku duży, czytelny wykres wybranej przez nas pozycji, a na spodzie po lewej stronie widzimy dostępne pieniądze oraz bilans.

Pierwszy wieczór po zarejestrowaniu w Plus500 skończył się dla mnie grubo po 3-ej nad ranem. Inwestowałem swoje wirtualne 8000 euro i patrzyłem jak robi się  z nich więcej i więcej. Nie ukrywam, że pomimo tego że od mojego pierwszego kontaktu z platformą minęło już kilka dni dalej jestem mocno podekscytowany.

Handlując na Plus500 nie płacisz żadnych prowizji, nie ma też ukrytych opłat. Platforma utrzymywana jest ze spreadu czyli różnicy cen kupna/sprzedaży.

Zlecenia stop loss (czyli ochrona przed zbyt dużą stratą) oraz profit limit (czyli automatyczna sprzedaż po osiągnięciu ustalonego zysku) sprawiają że nie trzeba przed komputerem spędzać całego dnia pilnując swoich interesów. Mnie to jednak nie powstrzymało i Plus500 odpalony mam praktycznie non stop abym mógł oglądać co dzieje się z moimi pieniędzmi na bieżąco.

Jeśli chcesz zacząć grę tylko z pieniędzmi, które w ramach bonusu dostajesz na start, nie będzie Cię stać na zbyt wiele pozycji. Ja zaczynałem od walut. Swoje „darmowe” 50 złotych możesz na przykład zainwestować w parę Dolar amerykański i Frank szwajcarski. W momencie pisania tego artykułu można kupić 5000 euro za około 36 złotych. Jak to możliwe?

DŹWIGNIA.

Handlując z Plus500 korzystasz z dźwigni dochodzących nawet do 1:200. Oznacza to że Twoje pieniądze mają siłę nabywczą 200 razy większą!

Nie będę się wdawał  w techniczne szczegóły tego procesu, ale daje to poważne możliwości zarabiania bez konieczności inwestowania bardzo wysokich kwot. Jest to dobrze opisane na stronie Plus500 więc najlepiej zajrzyj tam i poczytaj dokładnie zanim zaczniesz inwestować.

Podsumowując – jestem bardzo podekscytowany platformą Plus500. Dawno nie natrafiłem na coś co dawałoby mi tyle przyjemności i zabawy z inwestowania. Definitywnie polecam Ci abyś przynajmniej pobawił się wopcji demo oraz skorzystał z darmowych pieniędzy na start. Jest to świetna sprawa dla kogoś kto ma już jakieś  pojęcie o inwestowaniu, jednak dla kogoś kto dopiero zaczyna zarabianie w ten sposób – jest po prostugenialna.

Artykuł ten opisuje jedynie małą część możliwości jakie daje platforma Plus500. Napisałem go aby zachęcić Cię do wypróbowania jej i przetestowania się w roli inwestora. Najlepsza forma nauki to praktyka. APlus500 to jeszcze w dodatku świetna zabawa.

Polski (a także: niemiecki, czeski, angielski i wkrótce holenderski) help do platformy znajduje się tutaj: www.plus-500.eu/pl/index.html

Michał Puchalak

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ 

www.zarabiam.com.pl

Licencja: Creative Commons
6 Ocena