Co daje umieszczanie linków na innych stronach?Przede wszystkim pomaga w pozycjonowaniu strony.W Internecie istnieją automatyczne systemy wymiany linków, w których możemy wziąć udział za darmo lub za opłatą. Czy warto z takich systemów korzystać?

Data dodania: 2009-08-13

Wyświetleń: 2101

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

3 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ja osobiście odradzam, ponieważ nie ma żadnej kontroli nad takimi systemami, więc nie wiemy, na jakiej stronie wyląduje nasz link, czy nie znajdzie się razem np. ze stronami pornograficznymi. Poza tym wyszukiwarki mogą potraktować takie linki jako spam, jeżeli ktoś korzysta z gogle adsense może się narazić na zawieszenie konta, ponieważ wszelkie automatyczne zwiększanie ruchu na stronie jest nieetyczne z punktu widzenia tej firmy, poza tym linki w tych systemach nie są przypisane na stałe najczęściej wędrują od jednej strony do drugiej. Jeżeli więc zależy nam na kontroli nad naszymi linkami umieszczajmy je na konkretnych stronach czy katalogach.

Obecnie najbardziej cenne linki to te, które są powiązane z treścią naszej strony, ponieważ wyszukiwarka google indeksuje dany link wraz sąsiedztwem, które go otacza. Jeżeli sąsiedztwem naszego linka będą inne linki lub, co gorsza jakieś nieczytelne kody, znaki to taki link stanie się bezwartościowy. Dlatego lepiej poświęcić trochę swojego czasu i napisać kilka czy kilkanaście unikalnych, krótkich tekstów związanych tematycznie z naszą stroną i umieścić je na stronach, które takie teksty z własnym linkiem pozwalają zamieszczać i wiemy, że są one indeksowane przez wyszukiwarki. Umieszczanie tekstów z linkiem w komentarzach na blogach czy forach jest zwykle nie akceptowane przez administratorów najczęściej takie samowolne wpisy są usuwane, albo posiadają znacznik  nofollow, który powoduje że taki wpis jest nie indeksowany więc nie znajdzie się w wynikach wyszukiwania. Ponieważ nie wszyscy blogerzy sobie życzą, aby ich blogi były polem linków do innych stron.

Dlatego do zamieszczania linków wyszukujmy serwisy czy blogi, które pozwalają czy nawet są po to stworzone, aby taką usługę świadczyć. Najlepszym i pewnym miejscem do zamieszczania linków są blogi uznanych serwisów jak np. blogger, ponieważ mamy jakąś gwarancje, że link tam umieszczony nie zniknie zbyt szybko. Ile już stron czy katalogów zniknęło w ciągu kilku ostatnich lat, na których, umieszczałem linki czy wpisy, lub korzystałem z jakichś usług np. z formularzy mailingowych, muszę z przykrością napisać, że większość już nie istnieje i wiele mojej pracy włożonej w promowanie moich stron poszło na marne. Umieszczanie linków na stronach czy katalogach, które są na płatnych domenach, wiąże się z tym, że właściciel takiej domeny nie zapłaci za kolejny rok używania serwera czy domeny i wszystko, co było na tej domenie zostanie unicestwione wraz z naszymi linkami.

 Teraz konkretny przykład blogu stworzonego do promocji stron w wyszukiwarkach. Blog Reklama za link oferuje bezpłatną usługę, która polega na zamieszczeniu krótkiego unikalnego tekstu w formie posta na blogu z linkiem do naszej strony. Co nam to daje? Ponieważ blog jest powiązany za pomocą kanału RSS z takimi systemami jak Twitter czy Flaker, nagłówek naszego posta, czyli jedno dwa zdania od razu ukazują się na tych serwisach, więc informacja o naszym poście jest bardzo szybko indeksowana i może dotrzeć do wielu osób korzystających z tych serwisów. Jedynym warunkiem umieszczenia reklamowego tekstu jest w zamian umieszczenie linka do tego bloga. Dlaczego? Ponieważ blog będzie nabierać mocy w wyszukiwarkach, gdy będzie do niego prowadzić coraz więcej linków, a wraz z wzrostem page rank tego blogu wzrośnie również znaczenie naszej strony. Więc taka wymiana linkami przynosi obopólną korzyść. Dlatego warto takich systemów wymiany szukać, bo nie są to automaty, więc mamy jakąś kontrole nad naszymi linkami, bo wiemy gdzie się znajdują i w wolnej chwili możemy sprawdzić czy tam dalej są.

Reklama za link

Licencja: Creative Commons
3 Ocena