Na podróżujących autokarami czeka w Polsce wiele utrudnień: brak możliwości telefonicznej rezerwacji biletów, brak pewności, że w autobusie wystarczy miejsca dla kolejnych pasażerów, brak okazji do poznania ceny biletu przed bezpośrednim jego zakupem. Portal BiletyAutokarowe.pl postanowił uporać się z problemem, wprowadzając ciekawą usługę.

Data dodania: 2009-07-23

Wyświetleń: 1750

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Nowością oferowaną przez portal BiletyAutokarowe.pl jest możliwość zakupienia biletu z poziomu serwisu. Wystarczy wejść na podstronę „Bilety międzynarodowe” czy „Bilety międzymiastowe”, by skorzystać z menu pozwalającego określić miejsce wyjazdu i jego cel. Witryna pozwala wykupić miejscówkę na podróż do kilkunastu miast w Polsce. Każdy dworzec oferuje inne cele podróży i nie z każdego miejsca można wszędzie się dostać, jest to jednak specyfika transportu autokarowego - przewoźnicy nie obejmują połączeń między wszystkimi regionami kraju.

Procedura kupna jest łatwa i przebiega bardzo szybko. Wystarczy wybrać z listy cel podróży, datę wyjazdu i liczbę pasażerów, by zostać przeniesionym do ekranu wyświetlania połączeń. Tam można wybrać najbardziej odpowiadający nam kurs i przewoźnika, poznać cenę biletu, a nawet sprawdzić dokładny czas wyjazdu i przyjazdu autokaru. Dostępny jest również rozkład jazdy autobusów, na którym zaznaczono godziny postoju na kolejnych przystankach.

Ostatnią formalnością przed zakupem biletu jest wypełnienie krótkiego formularza danymi osobowymi pasażerów. Można wówczas zdecydować się na bilet normalny czy ulgowy. Na kolejnym ekranie nastąpi potwierdzenie transakcji - a wówczas, po uiszczeniu zapłaty drogą elektroniczną, wystarczy wydrukować bilet na własnej, domowej drukarce. W tej chwili kończą się zmartwienia dotyczące tego, czy zdążymy na autokar i czy zdołamy dostać się na pokład. Przewozy międzymiastowe i połączania międzynarodowe właśnie stały się bardziej przystępne.

Usługa dopiero wystartowała, lecz już zapowiada się bardzo obiecująco. Do programu dołączają tylko sprawdzeni przewoźnicy, mający kilkuletnie doświadczenie na rynku. Stale dodawane są nowe połączenia międzymiastowe i przewozy międzynarodowe, zaś klienci, którzy z rozmaitych powodów zmuszeni są do zmiany planów wyjazdu, mają możliwość zwrócenia biletu. Mamy zatem do czynienia z interesującą, potrzebną inicjatywą, której autorom należą się brawa za pomysłowość i wysoką jakość wykonania.

mp
Licencja: Creative Commons
0 Ocena