W artykule pokazałem w kilku krokach jak za darmo i poświęcając trochę swojego wolnego czasu można zareklamować innym nasz serwis. Może nie są to wyrafinowane metody, ale za to nie ponosimy żadnych kosztów.

Data dodania: 2009-07-23

Wyświetleń: 9825

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 6

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

6 Ocena

Licencja: Creative Commons

Reklama własnego serwisu w Internecie nie musi być w cale kosztowna a po czasie przyniesie pożądane rezultaty. Ja zacząłem promować swoją stronę od dodania kanału RSS do serwisów agregujących wiadomości z listy katalogów RSS. Niektóre wpisy zostały zaindeksowane w ciągu kilku godzin.

Drugim krokiem było napisanie ciekawego artykułu o jeszcze bardziej ciekawszym tytule. Następnie dodałem go do serwisu wykop.pl jako znalezisko. Wpis cieszył się bardzo dużą popularnością.

Postarałem się, aby wszyscy internauci dowiedzieli się o mojej stronie, dlatego dodałem wpis do stron dla startupów. Po dodaniu do jednego z nich strona zostanie zaindeksowana w bardzo krótkim czasie.

Jako członek społeczności Web 2.0 nie zapomniałem złożyć konta w takich tuzach jak Facebook, Twitter.com, Google+, Pinterest oraz innych serwisach społecznościowych. Każdy serwis, który umożliwia pokazanie swojej strony zwiększa ruch na naszą serwis. Publikuj tytuły postów oraz linki do nich. Być może ktoś zainteresuje się bezpośrednio daną wiadomością.

Dobrym sposobem na zdobycie linków przychodzących jest publikowanie postów na różnych forach z sygnaturą a w niej linkiem do naszego serwisu. Publikuj posty na forum wordpress.org (PR 9) oraz na każdym innym, które będzie związane tematycznie. Na forach często znajduje się dział pozwalający na pokazanie swojej strony. Wpisz tam opis Twojego projektu i pozwól oceniać innym. Najmniej wyrafinowaną metodą reklamy jest dodawanie stron do katalogów www. Jest to bardzo czasochłonne i najlepiej, jeśli katalogi mają wysoki Page Rank.

Jest bardzo wiele serwisów ogłoszeniowych pozwalających za darmo umieścić post. Zareklamuj swój serwis internetowy z ciekawym ogłoszeniem. Zawsze ktoś odwiedzi Twoją stronę a także zdobędziesz link dofollow.

Innym sposobem na reklamowanie swojej strony internetowej to publikowanie artykułów na różnych platformach blogowych. Obecnie większość dużych portali internetowych posiada narzędzia umożliwiające zakładanie blogów. Pisz na nich artykuły tematycznie związane z Twoją stroną - budownictwo, finanse czy motoryzacja i umieść w ich treści link prowadzący do Twojego serwisu internetowego.

Ponadto kolejnym prostym sposobem na zbieranie linków to możliwość rejestracji na forach internetowych poświęconych reklamie oraz tworzeniu stron www. Większość z nich posiada dział Oceń stronę, w której możesz opublikować opis własnego bloga czy strony firmowej z linkiem wychodzącym.

Licencja: Creative Commons
6 Ocena