Na rynku jest wiele rodzajów grzejników. Obecnie najpopularniejsze są grzejniki stalowe oraz aluminiowe. Jakie grzejniki wybierzesz zależy głownie od Twojego gustu.

Data dodania: 2009-07-23

Wyświetleń: 4651

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Rodzaje grzejników - skuteczne ogrzewanie domu

Grzejniki to jedne z najbardziej funkcjonalnych i ekonomicznych urządzeń dostarczających ciepło naszym mieszkaniom. Instalujemy je zarówno w pokoju, jak i w łazience czy w kuchni. Na rynku pojawiają się coraz to nowsze grzejniki, o coraz lepszej funkcjonalności.

Wśród tej różnorodności wymieńmy urządzenia te, które najczęściej są nabywane. Ze względu na rodzaj zastosowanego nośnika energii cieplnej możemy je podzielić na wodne, parowe, elektryczne oraz gazowe. Istnieją jednak i inne kryteria, które są istotne przy doborze i zakupie grzejnika.

Warto zwrócić uwagę także na sposób przesyłania ciepła do pomieszczenia. To kryterium obejmuje grzejniki konwekcyjne (płytowe, członowo – stalowe, żeliwne, aluminiowe, rurowe, wykonane z rur gładkich i ożebrowanych) oraz grzejniki promieniujące (promienniki podczerwieni, taśmy promieniujące, grzejniki płaszczyznowe ścienne, podłogowe i sufitowe). Modele oferowane na rynku są coraz praktyczniejsze, łączy się w nich walory techniczne z estetycznymi, co sprawia, że mogą być nie tylko do ogrzewania domu, ale nawet dekoracją naszego mieszkania.

Jakie grzejniki wybierzemy do ogrzewania domu zależy głownie od naszej wyobraźni. Nie ważne czy będą to grzejniki żeliwne czy aluminiowe, ponieważ współczesne technologie są na takim poziomie, że stworzenie grzejnika o wysokich parametrach grzewczych jest możliwe z niemal każdego materiału.

Krótko o najczęściej spotykanych grzejnikach:

Grzejniki Aluminiowe - lekkie i odporne na korozje.

grzejniki stalowe - stosunkowo lekkie, posiadają mało wody
żeliwne – ciężkie oraz pojemne, ale długo utrzymują ciepło,
konwektorowe – mała pojemność wody (szybkie nagrzewanie i chłodzenie),
rurowe – grzejniki zdobne parametry maja zbliżone do powyższych.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena