Już pod koniec sierpnia, a dokładnie 27-28 sierpnia 2009 roku w Warszawie odbędzie się MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA "ZIELEŃ TO ŻYCIE". To niewątpliwie jedno z najważniejszych wydarzeń o tematyce ogrodniczej w Polsce, o jej randze może świadczyć blisko 250 wystawców z wielu krajów Europy.

Data dodania: 2009-07-18

Wyświetleń: 2334

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Od niedawna mam swój kawałek ziemi. Bardziej trafnie można napisać kawalątek lub okruszynę, raptem 40 m2, (słownie metrów, niestety nie arów czy hektarów). Marzy mi się ogród harmonijny w formie, stonowany kolorystycznie, a jednocześnie o bogatej fakturze; ogród dający siłę spokoju, wyciszający, skłaniający do zatrzymania się w pędzie dnia codziennego, sprzyjający chwili zadumy, a zarazem ogród bujny, ukazujący bogactwo i różnorodność roślinnego świata. Jak to osiągnąć na takim skrawku?

Tym bardziej ulegam tremie i niepewności, im bardziej dociekliwie czytam o ogrodach i wertuję strony internetowe w poszukiwaniu dobrych rozwiązań. Najlepszym sposobem na uporządkowanie swoich wizji oraz odkrywanie nowych inspiracji jest zwiedzanie ogrodów, podpatrywanie zrealizowanych założeń na terenach miejskiej zieleni i oczywiście odwiedziny pobliskich szkółek, sklepów ogrodniczych.

Nie lada okazja dla debiutujących, a tym bardziej dla zaawansowanych ogrodników, zbliża się wielkimi krokami. Już pod koniec sierpnia, a dokładnie 27-28 sierpnia 2009 roku w Warszawie odbędzie się MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA "ZIELEŃ TO ŻYCIE". To niewątpliwie jedno z najważniejszych wydarzeń o tematyce ogrodniczej w Polsce, o jej randze może świadczyć blisko 250 wystawców z wielu krajów Europy.

W tym roku tematem przewodnim wystawy jest "ZIELONE MIASTO - wokół wody". Prezentowane będą różnorodne aspekty wody w przestrzeni miejskiej - od zagospodarowania wód opadowych, poprzez rewitalizację miejskich terenów nadbrzeżnych, aż do fontann i roli wody w zabawie oraz edukacji najmłodszych.

Na koniec drobna uwaga, jednak istotna dla przyjeżdżających na wystawę - informacja organizatorów dotycząca noclegów w Warszawie. Proponowane miejsca są dosyć drogie, rozpoczynają się od 200 zł za pokój, ale to na obrzeżach miasta, bliżej terenu wystawy na Centrum EXPO XXI hotele oczekują nawet ponad 500 zł za dobę. Mój wybór to mały, rodzinny hostel warszawa, oferujący pokoje w warszawie z łazienkami w hotelowym standardzie, mieszczący się blisko centrum miasta. Nie warto przepłacać, szkoda też dodatkowych kosztów na taksówki albo znacznego czasu spędzonego w transporcie miejskim. Wolę zaoszczędzone pieniądze i czas wykorzystać bezpośrednio na wystawie, aby mój ogród mógł stać się miejscem realizacji moich najpiękniejszych marzeń o swoim kawałku Ziemi.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena